poniedziałek 24 stycznia 2022r.   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne SŁOWIANKA

A A A
4.1 1 1 1 1 1 Ocena 4.10 (10)

Od pewnego czasu na parkingu sklepu LIDL obowiązują opłaty za parkowanie. W tym celu ustawiono tam dwa parkomaty. Pierwsza godzina jest darmowa, za kolejne trzeba płacić w zależności od czasu postoju. W związku z opłatami coraz więcej naszych czytelników informuje nas o nakazach zapłaty 95 zł za brak biletu za pierwszą darmową godzinę postoju.

Bilet powinien być pozostawiony w widocznym miejscu, w samochodzie. Tak, aby osoba kontrolująca nie miała trudności w jego odczytaniu. I tutaj najczęściej dochodzi do nieporozumień. Jeden z naszych czytelników pisze m.in.

Robiłem zakupy w sklepie Lidl. Przyjechałem samochodem na parking. Przy samym sklepie parking jest zawsze zajęty, więc trzeba zaparkować gdzieś w samym końcu. No i tu pojawia się mały problem. Parkomaty są na wysokości sklepu. Parkując auto w przeciwnym końcu trzeba iść po bilet i wracać się z powrotem, aby bilecik włożyć za szybę auta. A więc wziąłem ów bilet no i wszedłem do sklepu. Niestety nie wróciłem do samochodu, aby go włożyć za szybę. No i zostałem upolowany przez kogoś, kto pilnuje interesu firmy parkingowej. Nie było mnie dwadzieścia minut. Po powrocie był bilecik, który informował mnie, że muszę zapłacić karę 95 zł za parking... I teraz pojawił się problem, jak anulować temat? Trzeba wejść na stronę firmy parkingowej zrobić skan dowodu rejestracyjnego auta z moimi danymi, włącznie z adresem zamieszkania, bileciku z parkomatu, paragonu ze sklepu. Firma ma 30 dni na rozpatrzenie sprawy. Myślę że takie problemy miało wielu. A może ten ktoś kto wystawia kary na parkingu mógłby po prostu po wyjaśnieniu sprawy anulować karę? No i te parkomaty Może sklep Lidl mógłby zainteresować się tym gdzie parkomaty są ustawiane. Przecież chyba chodzi o to, aby ułatwiać klientom życie. Sklep chwali się że jest przyjazny dla ludzi.

REKLAMA

Tyle czytelnik. O parkomaty w Barlinku, zapytaliśmy w biurze prasowym LIDL Polska.

Informujemy, że wszystkie parkingi przed sklepami Lidla są bezpłatne dla naszych klientów na czas dokonywania zakupów. Wybrane spośród naszych parkingów wyposażone są w systemy parkingowe, które chronią przed nieuprawnionym korzystaniem z miejsc postojowych, jednak i tam parkowanie jest bezpłatne pod warunkiem pobrania z parkomatu i umieszczenia za szybą darmowego biletu. Chcielibyśmy podkreślić, że stosujemy to rozwiązanie tylko w przypadku, gdy istnieje realny problem z parkowaniem sygnalizowany przez naszych klientów. Na terenie każdego parkingu umieszczony jest regulamin informujący o zasadach korzystania z tego terenu. Zgodnie z regulaminem, podstawą prawną korzystania z parkingu jest zawarcie umowy najmu miejsca parkingowego. Regulamin stanowi treść umowy najmu miejsca parkingowego. Do zawarcia umowy dochodzi poprzez wjazd i zaparkowanie pojazdu na terenie parkingu. Umowa jest odpłatna, a zatem każdy korzystający z parkingu zobowiązany jest do uiszczenia z tego tytułu opłaty w wysokości wskazanej w regulaminie. W razie nieuiszczenia opłaty właścicielowi pojazdu może zostać naliczona opłata dodatkowa. Zgodność z przepisami prawa jest podstawą działalności firmy Lidl Polska. Ochrona danych osobowych jest dla nas bardzo ważna. Parkingi obsługiwane są przez zewnętrzne firmy, które wybierane są przez nas z należytą starannością.

js

Komentarze

+1

Guest

Witam. Dzisiaj 15.01.2022 w Legnicy też otrzymałam opłatę dodatkową w prezencie za zakupy zrobione w Lidlu. Wiem że pobiera się tam bilety a nawet więcej, mam kartę parkingową Lidla do wkładania za szybę. Tylko że zapomniałam ją pozostawić. Problem jest taki że nie ma już możliwości odwołania się poprzez okazanie firmie parkingowej dowodu zrobienia zakupów. I to jest skandaliczne. Taka sytuacja ma przecież prawo się powtórzyć. I za każdym razem będę dopłacała stówę? Podobnie jak inni oszukani klienci rezygnuję z zakupów w tej sieci.
+3

Guest

Dzień dobry, W dniu dzisiejszym tj. 15.11.2021 r w godz.11.20 do 11.40 zaparkowałem na parkingu przy Lidlu w Poznaniu ul Szymanowskiego 13, zrobiłem zakupy, które robię tutaj od kilku lat jak tylko powstał sklep. Mieszkam w pobliżu. To fakt zapomniałem pobrać biletu. Po zrobieniu zakupów za kwotę 637,60 zł dostałem w nagrodę mandat za 95,zł. Ok od dzisiaj robię zakupy w Biedronce...tak straciliście wieloletniego klienta. Żegnaj Lidlu
+1

Guest

to ostatnie zakupy w lidlu w Zielonej Górze. teraz wiem że lidl nie ma parkingu dla klientów tylko parking z bezpłatną godziną parkowania pod warunkiem umieszczenia darmowego biletu za szybą. Proponuje więc zbierzmy sto aut i pojedźmy tam na cały dzień. stańmy weźmy bilecik a z a godzinkę kolejny i tak cały dzień. przecież nie musimy robić zakupów bo to nie parking na zakupy przecież jest.
+4

Guest

Czy nie jest tak że regulamin należy zaakceptować? Wszędzie trzeba odznaczyć że zapoznałeś się z regulaminem i że go zaakceptowałeś a na parkingu bez szlabanów nie trzeba? Wystarczy że wjechałeś na parking i już? Jak się ma do tego nasze prawo? Czy taki "mandat" jest ważny? Czy oni mogą zażądać z urzędu danych właściciela auta na tej podstawie? Prawo w Polandi jest tragiczne.
+1

Guest

Ja zwyczajnie zapomnialam o parkomacie na parkingu Lidla, z reguły robię zakupy w innym-po wyjściu z zakupami za wycieraczka mabdat-95 zł. Odesłałam firmie Apcoa skan paragonu ( zakupy za 200 zł) aby anulować mandat. Nie uznali, bo między zakupami, a wystawieniem mandatu minęło więcej niż 30 min. To są jakieś jaja....
+4

Guest

To samo co piszecie spotkalo mnie na parkingu przy LIDLU W KRASNIKU ul. lubelska 82,to byly moje i mojej rodziny ostatnie zakupy w tym sklepie oraz sieci LIDL.Chetnie dorzuce sie do pozwu zbiorowego przeciwko praktykom sieci LIDL
+5

Guest

Pozew zbiorowy za to....!!!!! JESTEM ZA!!!!!! Piszą, żeby nie używać niecenzuralnych słów, ale one właśnie poprzez takie k....!!! cisną się na usta!!!! Moja noga więcej w sklepie Lidl nie postanie!!!! LIDL ZWYCZAJNĄ KRADZIEŻĄ!!! ODWDZIĘCZA SIĘ SWOIM KLIENTOM ZA ZROBIONE U NICH ZAKUPY!!! WCISKAJĄC KARĘ NA KARTECZCE ZA WYCIERACZKĘ... Ludzie! Kupujcie w Biedronce!!!!
+4

Guest

Witam,
Mam podobną sytuację tyle że w Legnicy. Jeszcze dobrze nie zaczęliśmy zakupów a już zostałem upolowany przez sprytnego fotografa, który tylko czekał jak wejdę do sklepu. Mimo iż bilet został odebrany to i tak nie uwzględnią reklamacji ponieważ nie był za szybą a zsunął się na podłogę. Tylko jak udowodnić że był na podłodze? Nie jest to możliwe... Opłata jest chora. Ja również żegnam się z siecią LIDL i bardzo żałuję że tak podchodzi się do klienta. Wchodzę na stronę Projekt Parking bo chciałem zapłacić ale oczywiście nie ma możliwości, bo strona wyświetla błąd nawiązywania połączenia z systemem PayU. W normalnych krajach jeśli wymaga się biletu parkingowego to odbiera się go przed szlabanem przy wjeździe na parking, w kraju gdzie najważniejsze jest nabić kieszeń starczy tabliczka i parkometr ustawiony jak najdalej żeby upolować następnego klienta... przykre...
+2

Guest

Może jakiś pozew zbiorowy ? Przecież jak jadę po zakupy DO LIDLA to nie zastanawiam się kto zarządza jego parkingiem i czy chce za to pieniądze.
+1

Guest

Dzisiaj był mój ostatni dzień zakupów w Lidlu. Chyba wiadomo, że każdy przed świętami każdy robi zakupy w sklepie. Gościu z ochrony podstępnie przemyka między samochodami i wkłada za wycieczkę mandaty.
Żenujące.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.