Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Życzenia dla Seniorów
Dnia 18 października 2008 roku przypadł Europejski Dzień Seniora. W tym dniu z inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej w Barlinku, przy współpracy Rady Sołeckiej i Sołtysa Pana Eugeniusza Trafalskiego zorganizowano spotkanie integracyjne w świetlicy wiejskiej w Lutówku.

W spotkaniu udział wzięli starsi mieszkańcy Lutówka i Janowa, a wśród gości był Przewodniczący Rady Miasta Dariusz Zieliński i kierownik OPS Pani Alina Sznabowicz. Pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej - Pani Teresa Czerwińska  i Pani Magdalena Zynda-Lis  przygotowały program i  niespodzianki, do którego bardzo chętnie włączyła się młodzież z Gimnazjum nr2 pod opieką Pani Ewy Burzyńskiej.

Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze, przy suto zastawionych stołach, o co zadbała Rada Sołecka wraz z Sołtysem. Część artystyczną spotkania rozpoczęła młodzież gimnazjalna, która wręczyła seniorom laurki i upominki własnoręcznie przygotowane. Osoby, które nie mogły z różnych względów uczestniczyć w spotkaniu, uczniowie odwiedzili w domach gdzie w odpowiedzi na składane życzenia i upominki spotykali się ze wzruszeniem i życzliwością.

REKLAMA
Serdeczne życzenia przekazał Przewodniczący Rady Pan Dariusz Zieliński, podkreślając, że to święto  ludzi starszych, którym należy się najwyższy szacunek i uznanie za trud, jaki wkładają w wychowanie kolejnych pokoleń. Życząc wszystkim przybyłym długich spokojnych lat życia, dużo zdrowia, a także pogody ducha i zadowolenia, wręczył symboliczny bukiet kwiatów i słodycze najstarszej mieszkance Pani Machnio i Panu Franciszkowi Gajowniczek (92 lata). Bardzo miłą niespodzianką dla uczestników imprezy był występ zespołu śpiewaczego „Barliniacy” pod kier. Pana Romana Lackowskiego, który został bardzo ciepło przyjęty. Zespół wystąpił w niepełnym składzie z powodu ograniczeń lokalowych. Następnie Pani Longina Leszczyńska odczytała humorystycznie piękny wiersz pt. „Starość” Wisławy Szymborskiej. Imprezę zakończyły konkursy zręcznościowe z nagrodami, rozmowy oraz wspólne śpiewy.

OD REDAKCJI:
Kochani seniorzy! Przyłączamy się do złożonych życzeń! Oby nigdy nie brakowało Wam sił i zapału do wspierania kolejnych pokoleń. Oby młodzi zawsze dostrzegali wasze zaangażowanie i troskę o dzieci, wnuki i prawnuki i okazywali to, bo nic tak nie cieszy jak wdzięczność ze strony bliskich. Życzymy WAM zdrowia i jeszcze wielu spokojnych, pogodnych i dostatnich lat życia!

 {jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/senior/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież