Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 sobota 20 lipca 2024r.   imieniny: Czesław, Leon, Małgorzata

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w czerwcu, mieszkańcy miasta dowiedzieli się oficjalnie, że od 1 lipca swoją działalność zawiesza oddział wewnętrzny barlineckiego szpitala. W owym czasie też dochodziły słuchy, że podobny los może spotkać oddział dziecięcy. I o te dwa oddziały zapytaliśmy prezesa szpitala, Marka Stankiewicza.

Czy 1 sierpnia oddział wewnętrzny zacznie przyjmować pacjentów i tym samym normalnie funkcjonować?

Co z oddziałem dziecięcym?

REKLAMA

- W tej chwili robimy wszystko, aby oddział internistyczny (wewnętrzny) otworzyć od 1 sierpnia - informuje prezes Stankiewicz. Na tą chwilę nie mogę zagwarantować jednak, że będzie to pierwszy dzień sierpnia. Ale, na pewno ruszy on w sierpniu. Układamy w tej chwili dyżury i to jest największy problem. Chociażby dlatego, że w sierpniu wielu lekarzy bierze urlopy. Myślę, że w ciągu kilku najbliższych dni będziemy wiedzieć na pewno, kiedy oddział ruszy - podkreśla prezes lecznicy. Uspakaja zarazem, co do funkcjonowania oddziału pediatrycznego. Nie będzie zawieszana jego działalność. - Nie ma takich planów - podkreśla.

js

Komentarze

+20

Guest

Powiem tak, pracowałam swego czasu w naszym szpitalu , potem zrobiono reformę i zwolniono 30% personelu, więc zwalniano najmłodszych, sporo wykształconych w medycznych kierunkach młodych osób. Potem pracowałam w Pyrzycach i Gorzowie i wszędzie był podobny scenariusz...Niestety smutny, tak dla pracowników, jak i dla pacjentów. Szpital w Pyrzycach częściowo sprywatyzowano, a szpital w Gorzowie na ul:Warszawskiej wyremontowano, a następnie systematycznie zamykano w nim oddziały, aż...całkowicie go zamknięto. Dzisiaj straszy pustostan, choć wewnątrz są odremontowane sale, łazienki. Dziwna prawidłowość panuje u nas, wyrzucamy publiczne pieniądze bez cienia zastanowienia. Nie chcemy pamiętać, że szpital jest bardzo ważny dla społeczeństwa.
A, SWOJĄ DROGĄ, TA REFORMA ODBIJE SIĘ CZKAWKĄ NAM-PACJENTOM. Kwestia braku personelu medycznego, to następstwo ówczesnej reformy, sporo zwolnionych wówczas osób zmieniło zawód i dzisiaj robi coś zupełnie innego, a należy zauważyć, że nie każdy ma kompetencje do pracy w służbie zdrowia, niestety.Wierzę, że Barlinek nie podzieli losu gorzowskiego szpitala miejskiego.
+33

Guest

Jak ma mieć szpital pieniądze?
Niech lekarze przestaną udzielać wizyt prywatnych w szpitalu podczas pełnienia swojego dyżuru .
Jeszcze na dodatek korzystają ze sprzętu szpitalnego za który pobierają opłaty podczas pełnienia dyżuru. Jak ma być dobrze.Jak ma dobrze funkcjonować szpital.Ja rozumie źe są prywatne wizyty ale nie podczas pełnienia dyżuru i nie w szpitalu. Sugeruje iż to jest złodziejstwo w biały dzień. Źerowanie na ludzkiej krzywdzie
+40

Guest

Pakuje się pieniądze w denata w Dębnie,a u nas lipa. Według takiego rozumowania najlepiej być niegospodarnym to Powiat dołoży.
+25

Guest

Aż ciężko się czyta, że szpital powiatowy zamyka jakikolwiek oddział. Ja bym się z chęcią dowiedział czy są plany jak temu zaradzić żeby sytuacja się nie powtórzyła?
+34

Guest

Szpital jest coraz bardziej zadłużony i nie ma co ukrywać tulko Burmistrz Barlinka jeszcze się łudzi , że jest inaczej najmłodsze dziecko i tak dalej ! Kiepsko to widzę!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież