Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 czwartek 18 kwietnia 2024r.   imieniny: Apoloniusz, Bogusław, Bogusława

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Bartosz Zmarzlik wygrał rundę żużlowego Grand Prix, która odbyła się w duńskim Vojens. Tym samym Polak jest liderem klasyfikacji przejściowej cyklu i jest coraz bliżej wywalczenia mistrzowskiego tytułu!

Przed tymi zawodami Bartosz Zmarzlik i Leon Madsen mieli po 85 punktów w klasyfikacji przejściowej i wydawało się, że walka o mistrzowski tytuł rozegra się między Polakiem i Duńczykiem. I ta runda w Vojens miała być lepszą dla reprezentanta gospodarzy. Plany pokrzyżowała jednak pogoda, która nie pozwoliła na rozegranie treningu i kwalifikacji.

REKLAMA

Lepiej na tym wyszedł 24-latek z Kinic, który był skuteczny od początku. Choć biegu nie wygrał, to już za swoimi plecami do mety przywiózł najgroźniejszego rywala. W kolejnej serii Bartek zdobył "trójkę", a Madsen dojechał do mety na końcu w swoim starcie. Tym samym nasz zawodnik po dwóch seriach miał już cztery punkty przewagi nad Duńczykiem. Jednak zza pleców Madsena wyłonił się Emil Sajfutdinow, który skutecznie odrabiał straty do tego zawodnika i wyprzedził go w klasyfikacji przejściowej.

Tym samym walka o tytuł mistrzowski zaczęła się rozgrywać między Zmarzlikiem a Rosjaninem. Rundę zasadniczą Polak zakończył z dorobkiem 12 punktów, Sajfutdinow miał ich 14. W swoim półfinale Emil dojechał drugi, a Bartek w swoim wyścigu był na pierwszej pozycji. Obaj jednak znaleźli się w finale. Oprócz nich jeszcze Matej Zagar i Fredrik Lindgren. W finale Zmarzlik wyszedł bardzo dobrze spod taśmy, na wejściu w łuk nieco się wysunął i nie dał się założyć Zagarowi, dzięki czemu zyskał przewagę i pomknął po zwycięstwo. Słoweniec próbował gonić Zmarzlika, ale ten nie popełnił żadnego błędu i wpadł na metę jako zwycięzca! To trzecie zwycięstwo Zmarzlika w tym sezonie.

Bartek w Vojens wywalczył 18 punktów, tym samym ma już 103 punkty w klasyfikacji przejściowej cyklu GP. Drugi jest Sajfutdinow, który ma 94 "oczka", a podium z 92 punktami zamyka Madsen. Do końca cyklu pozostają jeszcze dwie rundy, Cardiff oraz Toruń.

- Wszystko świetnie zagrało. Ten sukces cieszy mnie podwójnie, bo po pierwszych biegach to nie było "to". Nie miałem pewności po rundzie zasadniczej. W półfinale motocykl był już naprawdę mega spasowany. Przed finałem chłopaki mnie pytali czy coś zmieniamy, to odpowiedziałem, że nie i sobie poradzę. To, co stało się w półfinale i finale, to była moja jazda. W tych dwóch decydujących wyścigach stanąłem w tym samym miejscu na polu startowym i wszystko zagrało. Mega fajny wieczór, czuję się niesamowicie. Przed nami jeszcze dwie rundy. Będziemy dalej mocno pracować. Nie spoglądam w klasyfikację, jestem skupiony na sobie. Dziękuję za gorący doping, bez was bym tych punktów nie zdobywał. Jeszcze dwie rundy, trzymajcie kciuki! - mówił Zmarzlik po zejściu z podium.

Dawid Lis

Foto: Zuzanna Kloskowska

 

Wyniki:

  1. Bartosz Zmarzlik - 18 (2,3,2,2,3,3,3)
  2. Matej Zagar - 13 (1,3,1,1,2,3,2)
  3. Fredrik Lindgren - 15 (3,2,3,2,2,2,1)
  4. Emil Sajfutdinow - 16 (3,2,3,3,3,2,0)
  5. Jason Doyle - 12 (2,2,3,1,3,1)
  6. Tai Woffinden - 11 (2,1,2,3,2,1)
  7. Antonio Lindbaeck - 9 (3,1,1,2,2,0)
  8. Martin Vaculik - 7 (1,3,3,0,0,0)
  9. Niels Kristian Iversen - 7 (2,3,0,1,1)
  10. Leon Madsen - 7 (1,0,2,3,1)
  11. Mikkel Michelsen - 6 (0,0,1,2,3)
  12. Maciej Janowski - 6 (3,0,1,1,1)
  13. Artiom Łaguta - 5 (0,1,0,3,1)
  14. Patryk Dudek - 3 (1,2,0,0,0)
  15. Robert Lambert - 3 (0,1,2,0,0)
  16. Janusz Kołodziej - 0 (0,0,0,0,0)
  17. Michael Jepsen Jensen - NS
  18. Anders Thomsen - NS

 

Biegi Bartka:

  1. Lindbaeck, Zmarzlik, Madsen, Lambert
  2. Zmarzlik, Lindgren, Łaguta, Janowski
  3. Sajfutdinow, Zmarzlik, Michelsen, Kołodziej
  4. Woffinden, Zmarzlik, Doyle, Vaculik
  5. Zmarzlik, Zagar, Iversen, Dudek

Półfinał nr 2: Zmarzlik, Lindgren, Woffinden, Vaculik

Finał: Zmarzlik, Zagar, Lindgren, Sajfutdinow

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież