Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Bartosz Zmarzlik ponownie na podium Grand Prix! Tym razem Polak był trzeci w Cardiff. Nasz zawodnik pozostaje liderem i zostaje już tylko jedna runda do końca walki o mistrzostwo świata! Decydujące starcie odbędzie się w Toruniu.

Przed zawodami w Cardiff Zmarzlik miał 9 punktów przewagi nad Sajfutdinowem oraz 11 nad Leonem Madsenem. To między tym tercetem powinna rozegrać się walka o kolejność na podium mistrzostw świata.

REKLAMA

Już w pierwszej serii Bartosz Zmarzlik stanął pod taśmą w jednym wyścigu z Emilem Sajfutdinowem, a więc najgroźniejszym rywalem w walce o złoto mistrzostw świata. Z tej rywalizacji obronną ręką wyszedł Rosjanin, który zwyciężył, a Polak dojechał na trzeciej pozycji. W kolejnej serii 24-latek z Kinic udowodnił jednak, że jest bardzo szybki i zwyciężył z ogromną przewagą. Tym razem Sajfutdinow był trzeci w swoim wyścigu i ponownie sytuacja się wyrównała. Trzecia seria na remis, obaj zawodnicy wygrali swoje biegi, Zmarzlik ponownie z dużą przewagą nad rywalami. W czwartej serii startowej Sajfutdinow dopisał kolejny triumf na swoje konto. Niestety, Bartek jechał z pierwszego pola, które teoretycznie miało być najbardziej korzystne, ale przegrał start i na dystansie zdołał wywalczyć tylko punkt. Po serii zasadniczej Rosjanin miał 13 punktów, Zmarzlik 11. Tyle samo co Polak mieli także Leon Madsen, Fredrik Lindgren oraz Jason Doyle.

W pierwszym półfinale spotkali się Sajfutdinow i Madsen, a więc zawodnicy którzy gonią naszego zawodnika w klasyfikacji generalnej. Duńczyk do mety dojechał przed Rosjaninem i obaj pewnie awansowali do decydującego biegu dnia. W swoim półfinale Zmarzlik bardzo dobrze ruszył spod taśmy. Po pierwszym łuku miał przewagę nad rywalami, ale do samego końca atakował go Jason Doyle. Zmarzlik nie dał się wyprzedzić i wjechał pewnie do finału.

 

barlinek
Foto: Zuzanna Kloskowska

 

W finale Zmarzlik minimalnie został na starcie, a na wejściu w pierwszy łuk Madsen założył naszego reprezentanta. Na wejściu w drugi łuk jeszcze Sajfutdinow wjechał przed Zmarzlika. Polak do końca próbował gonić rywali, ale nie udało się już odbić wyższych pozycji i 24-latek zakończył Grand Prix w Cardiff na trzeciej pozycji.

Po dziewięciu rundach GP Zmarzlik pozostaje liderem przejściowej klasyfikacji cyklu. Żużlowiec z Kinic ma na swoim koncie 118 punktów. Za jego plecami pozostaje Emil Sajfutdinow (111) oraz Leon Madsen (109). Do końca cyklu GP pozostaje już tylko jedna runda, która odbędzie się za dwa tygodnie w Toruniu.

Dawid Lis 

Foto: Zuzanna Kloskowska 

Wyniki:
1. Leon Madsen (Dania) - 17 (1,2,2,3,3,3,3)
2. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 17 (3,1,3,3,3,2,2)
3. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 15 (1,3,3,1,3,3,1)
4. Jason Doyle (Australia) - 13 (2,3,2,2,2,2,0)
5. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 11 (2,3,2,1,3,0)
6. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 9 (3,0,1,3,2,0)
7. Martin Vaculik (Słowacja) - 9 (0,w,3,3,2,1)
8. Matej Zagar (Słowenia) - 9 (1,2,1,2,2,1)
9. Maciej Janowski (Polska) - 7 (3,2,1,0,1)
10. Artiom Łaguta (Rosja) - 6 (3,3,0,0,0)
11. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 6 (1,0,3,2,0)
12. Charles Wright (Wielka Brytania) - 5 (2,2,0,0,1)
13. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 5 (w,1,2,2,0)
14. Niels Kristian Iversen (Dania) - 5 (2,1,0,1,1)
15. Patryk Dudek (Polska) - 3 (0,1,1,0,1)
16. Janusz Kołodziej (Polska) - 1 (0,0,0,1,0)
17. Daniel King (Wielka Brytania) - ns
18. Chris Harris (Wielka Brytania) - ns

Biegi Bartka:
3. Sajfutdinow, Doyle, Zmarzlik, Kołodziej
5. Zmarzlik, Janowski, Woffinden, Lindbaeck
11. Zmarzlik, Lindgren, Dudek, Iversen
16. Madsen, Zagar, Zmarzlik, Łaguta
18. Zmarzlik, Vaculik, Wright, Lambert

Półfinał: Zmarzlik, Doyle, Zagar, Lindgren
Finał: Madsen, Sajfutdinow, Zmarzlik, Doyle

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież