Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 sobota 20 lipca 2024r.   imieniny: Czesław, Leon, Małgorzata

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
barlinek

Pod takim hasłem rozpoczęła się kampania promocyjna profilaktyki raka piersi, celem kampanii jest prewencja nowotworu piersi wśród kobiet, w tym w szczególności kobiet młodych w wieku 16-35 i w przedziale wiekowym 35-50.

 

barlinek

 

W tym roku Lions Club Szczecin oraz Regionalna Fundacja Walki z Rakiem – inicjatorzy kampanii, poprosili nas o nieszablonowe podejście do kampanii o profilaktyce raka piersi. mówi Piotr Krężel z 24fps, pomysłodawca kampanii.

Nie chcieliśmy epatować strachem przed rakiem, ani tworzyć kampanii stricte informacyjnej. Dlatego zdecydowaliśmy się opowiedzieć w filmie historię idealnego świata, w którym kobiety nie mogą powstrzymać się od samobadania piersi i w którym rak piersi praktycznie nie istnieje. Niemal wszystkie przypadki wcześnie wykrytych zmian w piersiach są uleczalne, nie jest to więc science fiction, ale świat który mógłby istnieć gdyby kobiety rozpoczynały samobadanie od 16 roku życia i kierowały się do lekarza rodzinnego lub przyszpitalnych przychodni po wykryciu jakichkolwiek zmian.- dodaje.

 

 

W zachodniopomorskim wyleczalność chorych na raka piersi w ostatnich latach wynosiła 78%., Szacuje się że kobiety które samobadają piersi co miesiąc i kontaktują się z lekarzem przy najmniejszych wątpliwościach mają 95% szans na wyleczenie.

Najpopularniejsze badania piersi służące wykryciu choroby nowotworowej to USG i Mamografia.  Żadna z procedur diagnostycznych nie jest metodą uniwersalną i idealną dla każdej kobiety. Niezwykle ważne jest odpowiednie kojarzenie różnych metod – w zależności od sytuacji i wieku. O doborze optymalnego badania i zalecanej procedury diagnostycznej powinien zadecydować lekarz.

W filmie wystąpiły znane Szczecińskie aktorki – Sylwia Różycka, Sylwia Witkowska, Adrianna Janowska-Moniuszko.

Kampania została opracowana w ramach miesiąca świadomości raka piersi - Breast Cancer Awareness Month, w ramach którego na całym świecie przypomina się kobietom o profilaktyce raka piersi.

Odwiedź stronę kampanii i dowiedz się jak właściwie samobadać piersi na www.swiatbezraka.pl

 

Kampania została sfinansowana z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego oraz środków własnych Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

Komentarze

+2

Guest

Dlaczego w naszym szpitalu przy okazji badań ginekologicznych nie bada się piersi kobietom? Dlaczego nie ma takiego urządzenia jak braster? To nie mammograf a skuteczność w wykrywaniu ogromna. Koszt do przeskoczenia, skoro sprzedają go osobom prywatnym do samodzielego badania w domu?
+1

Guest

Bardzo dobrze że stworzyliscie taką kampanię ;)
Ja w wieku 19 lat wygrałam małe guzki w jeden z piersi zzaniepokojilo mnie to przez 3 lata się badalam i jeździłam do kliniki w Szczecinie ale na szczęście to nie było nic groźnego , był to tylko torbiel który wchłaniał się i pojawiał się co jakiś czas . Zachęcam kobiety żeby się nadały A szczególnie te w starszym wieku. Wiem że myśl o raku i utracie piersi nie jest miła dla kobiety ale teraz w tych czasach jest lepsza medycyna i różne warianty, a tak naprawdę nie jesteście same jazdy lekarz onkolog wam pomoże jeśli wykryjecie coś w piersi . Dla tego apel do kobiet badajcie się ;)
+15

Guest

Stwórzcie galerię dla nas, gdzie moglibyśmy przysyłać zdjęcia śmierdzącego dymu z kominów mieszkańców Barlinka. Jest godzina 17:13, a na Strzeleckiej, na drodze wewnętrznej od lasu aż do skrzyżowania z Papugi nie da się oddychać przed te czarne dymy z palenia śmieciami. Władze nic z tym nie robią, więc pokażmy kto jest śmierdzielem.
+5

Guest

bardzo potrzebna kampania przypominająca kobietom o profilaktyce raka piersi, zachęcam wszystkie panie do wykonania badań dla własnego zdrowia

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież