Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Od kilku dni trwają prace ziemne przy ulicy Gorzowskiej. Po jednej stronie poprawiane są stare chodniki, które w wielu miejscach pozapadały się. Nowy chodnik powstanie po drugiej stronie ulicy, tuż przy Bricomarche. Prace zaplanowano na odcinku od skrzyżowania ulic Jasnej i Gorzowskiej do Myśliborskiej i Gorzowskiej.

Uprzedzając pytania, dlaczego nie od ul. Długiej wyjaśniamy, że w chwili obecnej trwają prace projektowe nad drugim etapem budowy średnicówki. Dlatego zarządca drogi wojewódzkiej nie zdecydował się na kładzenie chodnika od ul. Długiej, aż do momentu zakończenia prac projektowych.

REKLAMA

Przy drodze 151, tuż przy skrzyżowaniem ulic Gorzowskiej i Myśliborskiej, powstanie zatoczka autobusowa.

W sąsiedztwie sklepu Bricomarche powstanie także długo oczekiwane przejście dla pieszych. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą, prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

js

 

barlinek

 

Komentarze

+1

Guest

Rzeczywiście. Jeżeli zostaną zlikwidowane pasy zieleni to automatycznie parkowanie stanie się dozwolone. Chyba że na jezdni będzie podwójna linia ciągła bo wtedy można parkować ale pojazd musiałby caly wjechać na chodnik a ten na to jest za wąski.
Najlepiej jednak będzie jak zarządca drogi ustawi znaki zakazu zatrzymywania. Mam nadzieję że o tym pomyślano.
+6

Guest

Informacja dotyczy budowy przejścia dla pieszych, zatoki autobusowej, naprawy i poszerzania chodników kosztem istniejącej zieleni (jaka by nie była) i terenów nieutwardzonych. Autor informacji nie napisał nic o możliwości parkowania samochodów na tych poszerzonych chodnikach??? Mam nadzieją, że to tzw utwardzenie-poszerzenie nie spowoduje możliwości parkowania samochodów, co stworzy bardzo duże niebezpieczeństwo (mocne ograniczenie widoczności) wyjeżdżającym samochodom z posesji przy ul. Gorzowskiej.
-2

Guest

Cytuję Guest:
Przepisy mówią o tym, że chodnik oddzielony pasem zieleni od jezdni może mieć szerokość 1,2-1,5 m więc nikt nie będzie go poszerzał bo tak się komuś chce

A te przepisy o szerokości pasa zieleni to Marsjanie piszą czy ludzie?
+21

Guest

A czy nie można było najpierw wybudować chodnika po drugiej stronie a potem dopiero zabrać się za naprawę istniejącego ?
Byłoby jak chodzić.
+15

Guest

Ciekawe czy po tym remoncie bedziemy mogli wejsc i wyjsc jak ludzie z ulicy okreznej i jasnej bo narazie to bez chodnika po ulicy w kaluzach po kostki zamykajac oczy przy samochodach wpadajacych z rozpedu z glownej ulicy pod sklepik a i pod sklepikiem na ulicy auta ustawione ze trzeba slalomem. Polecam rzucic okiem jadac przejazdem jak tu jest fajnie po deszczu kolo wysepki.
+9

Guest

Moze wykonawca pomyslalby o pieszych ktorzy teraz nie maja możliwości korzystania z chodnika??? Moze trzebaby wyznaczyc na jezdni jakis ciag pieszo-jezdny bo skoro po drugiej stronie nie ma chodnika to jak sie mamy dostać do miasta??? Najlepiej zamknac chodnik a piesi niech lataja w powietrzu....żal
-8

Guest

Przepisy mówią o tym, że chodnik oddzielony pasem zieleni od jezdni może mieć szerokość 1,2-1,5 m więc nikt nie będzie go poszerzał bo tak się komuś chce
+21

Guest

Chodnik wzdłuż ulicy powinien być poszerzony o ten pas zieleni,o który nikt nie dba,
obecny jest za wąski, dwa wózki nie moga się minąć, nie mówiąc o rowerzystach.Powinien być całkowity zakaz parkowania tam samochodów, które nagminnie tam stoją...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.