pldaenfrdeuk

 sobota 24 lipca 2021r.   imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)

Społeczny Komitet Budowy Pomnika-Popiersia Bronisława Bagińskiego informuje: trwająca od czerwca b.r.  społeczna zbiórka pieniędzy na budowę w/w pomnika zostanie zakończona z dniem 31.12.2019r. Z zebranych dotychczas środków tj.14.223,37 zł sfinansowaliśmy wykonanie odlewu z brązu.

Do zapłacenia pozostanie jeszcze tablica z napisem, montaż i odpowiednie obróbki kamieniarskie oraz organizacja ceremonii odsłonięcia pomnika. Rachunek za wykonanie gipsowego modelu do odlewu popiersia, w tym honorarium dla artysty rzeźbiarza Andrzeja Moskaluka uregulował Burmistrz Barlinka.

REKLAMA

Granitowe płyty na postument pomnika-popiersia ufundowali Państwo Iwona i Eugeniusz Drozdowscy. Serdecznie dziękujemy wszystkim fundatorom i ofiarodawcom którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.

Nazwiska osób wspierających budowę pomnika-popiersia Bronisława Bagińskiego będą zamieszczone w Akcie Erekcyjnym oraz za ich zgodą  podane do publicznej wiadomości w kolejnym komunikacie prasowym i internetowym.

O terminie odsłonięcia pomnika poinformujemy odrębnym komunikatem.

Wsparcie finansowe na ww. cel można przekazać na konto:
Barlinecki Ośrodek Kultury ul. Podwale 9 74-320 Barlinek skr. poczt. 52
GBS Bank konto 48 8355 0009 0000 0420 2000 0001

 

Społeczny Komitet Budowy Pomnika
Przewodniczący: Wacław Danowski
Członek: Stanisław Rewers
Członek: Teresa Czerwińska 

 

barlinek

 

Pin It

Komentarze

Guest

Brawo należy się Człowiekowi zrobił bardzo dużo dla Barlinka, zgromadził wokół siebie Kadrę i potrafił nią kierować to był duży walor w tamtych czasach i byłby wielce przydatny w dzisiejszych. A że był w Egzekutywie i Plenum KPPZPR KWPZPR a gdzie miał być? jego Kadry "negocjowały" z Proboszczem, wszystko dla dobra Ludzi i Rejonu. Pracę mieli ludzie w dwóch powiatach a Barlinek był Centrum. Należało by pamiętać o drugim budowniczym Barlinka Inż Wiesławem Nadowskim zbudowany przez Niego Zakład funkcjonuje do dzisiaj i zatrudnia sporo ludzi bez tego w Barlinku byłby straszliwy krach. Cieszy fakt, że część Kadr wzięła byka za rogi i zbudowali własne Zakłady produkcyjne i należałoby ich wspomóc nie łupić maksymalnymi podatkami by finansować zadania powiatu i województwa. Przemysł był i zawsze będzie miastotwórczym, nie będzie przemysłu nie będzie miasta, będzie mieścina.
+9

Guest

Dyskusja na poziomie kolorów nie ma sensu, najważniejsze, że pan Bagiński był człowiekiem, który nie myślał tylko o sobie. Dzisiaj , to archaizm, bo najważniejsza dla wielu jest ich własna kariera i dorobek własny. Niech nie poróżni nas historia, dbajmy raczej o pojednanie pokoleń i wartości ponadczasowe, czyli wspólne dobro i przyszłość następnych pokoleń. Nadmieniam, że nie pochodzę z Barlinka, ale postać p. Bagińskiego jest znana nawet w Gorzowie i wcale nie z racji przynależności, czy legitymacji partyjnej, a z dokonań na rzecz Barlinka! Po czynach ich poznacie!
-3

Guest

Cytuję Guest:
obok gęsiarki.dajcie spokój z tymi pomnikami. Wyremontowany plac zabaw dla dzieci przyniesie dużo więcej chluby niż ta figura.Teren ,, park " przy gorzowskiej ,strzelecka .wizytówka miasta. ! Idzmy dalej jezioro- brzeg i teren po byłych dzikich działkach po bylym tartaku tam jest taki syf jak wysypisko ale co zostawmy popiersie i będzie pięknie tam nic nie widać .dzieci też mogą bawić sie gdzie indziej prawda .

Dokladnie, chodziałam z dzieckiem na plac zabaw na Strzelecką i koło cmentarza cztery-pięć lat temu. Po dłuższym czasie poszłam w tym roku, katastrofa, wszystko zniszczone. Pico budować nowe place zabaw? Żeby niszczały?, bo nie umiemy zadbać o to co już mamy.
+8

Guest

W sercu miasta, przy urzędzie miasta postawcie pomnik, w końcu Pan Bagiński zrobił wiele dla całego miasta, niech wszyscy wiedzą dzięki komu mają mieszkania, place zabaw itd., to osoba ważna dla Barlinka, to protoplasta miasta!
+10

Guest

Sądzę, że pomnik powinien stanąć na eksponowanym miejscu, w centrum miasta, osobiście uważam, że tuż obok Ratusza byłoby dobrze. Co o tym sądzicie? Nadmieniam, że pomnik Piłsudskiego i Bagińskiego nie mogą stać obok siebie z historycznych i ideologicznych względów.

Guest

Brzeg jeziora? Serio? Barlinek słynie z lasów i za to je właśnie ja i moi bliscy kochamy i zrobiło nam się bardzo przykro jak zobaczyliśmy chodnik wokół jeziora..
-4

Guest

obok gęsiarki.dajcie spokój z tymi pomnikami. Wyremontowany plac zabaw dla dzieci przyniesie dużo więcej chluby niż ta figura.Teren ,, park " przy gorzowskiej ,strzelecka .wizytówka miasta. ! Idzmy dalej jezioro- brzeg i teren po byłych dzikich działkach po bylym tartaku tam jest taki syf jak wysypisko ale co zostawmy popiersie i będzie pięknie tam nic nie widać .dzieci też mogą bawić sie gdzie indziej prawda .

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.