pldaenfrdeuk

 sobota 24 lipca 2021r.   imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
3.5714285714286 1 1 1 1 1 Ocena 3.57 (7)

Dwa miesiące temu, obok sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odsłonięto popiersie Bronisława Bagińskiego. Była to postać niezwykła i do dziś wspominana przez mieszkańców miasta. Dzięki niemu powstały niektóre z barlineckich osiedli, przedszkole, stadion miejski a Zakład Urządzeń Okrętowych, był jednym z najlepiej prosperujących w okolicy.

Był inicjatorem i budowniczym przychodni zdrowia, przystani KŻ „Sztorm” czy też Odzieżowej Spółdzielni Pracy „Barola”. Ale to tylko nieliczne z Jego zasług. Byli pracownicy ZUO „Bomet”, chcąc uhonorować Jego lokalny patriotyzm i wkład w rozwój miasta, założyli Społeczny Komitet Budowy Pomnika i z uzyskanych środków, zlecili budowę popiersia.

REKLAMA

W ciągu kilku najbliższych miesięcy, w Muzeum Regionalnym w Barlinku, planowane jest spotkanie w ramach Muzeum Cafe, poświęcone w całości wspomnieniom o Bronisławie Bagińskim. O terminie spotkania z pewnością Państwa poinformujemy.

Dziś, rodzina Bronisława Bagińskiego, pragnie serdecznie podziękować za tą wyjątkową pamięć i uczczenie wieloletniego dyrektora „Bometu”.

 

Szanowna Pani Tereso Czerwińska. Prosimy przyjąć od naszej rodziny serdeczne podziękowania dla Pani i Panów Wacława Danowskiego i Stanisława Rewersa oraz Mieszkańców Barlinka i Pracowników ZUO BOMET, za uhonorowanie pamięci naszego ojca Bronisława Bagińskiego w uznaniu Jego wkładu w rozwój Barlinka poprzez ufundowanie Jego popiersia.

 

Z wyrazami szacunku:
Katarzyna Sienkiewicz z domu Bagińska
Dorota Szostak-Bagińska
Agata Bagińska

 

Pin It

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.