pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 19 września 2021r.   imieniny: Alfons, Konstancja, Teodor
A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (9)

W ubiegłym roku, dzięki projektowi „Ochrona rybołowa Pandion haliaetus na wybranych obszarach SPA Natura 2000 w Polsce”, w lesie okalającym Barlinek, na specjalnie zbudowanej platformie, ustawiono kamerę. Obserwuje ona gniazdo rybołowów położone na 35 metrowej sośnie.

Sosna rośnie gdzieś w Puszczy Barlineckiej na terenie Nadleśnictwa Barlinek i jak Państwo zapewne wiedzą, nie możemy zdradzić gdzie dokładnie. Nie możemy, gdyż sami tego nie wiemy. Położenie to jest ściśle chronione przez pracowników Nadleśnictwa. W 2019 roku, w gnieździe ponownie zadomowiły się dwa rybołowy Barlinek i Brynka. Doczekali się oni potomstwa, dwóch piskląt.

REKLAMA

Przylatujące od kilku lat w nasze lasy rybołowy, ponownie wróciły na 35 metrową sosnę. 16 marca 2020 r. wróciła Brynka a tuż po niej 25 marca 2020 r., przyleciał Barlinek.  W początkowej fazie lęgu podgląd nocny będzie wyłączony, jednak zapraszamy do podglądania „Na żywo” dziennego życia ptaków.

 

 

W kwietniu i maju rybołowy składają jaja, po czym pięć tygodni je wysiadują. Czy w tym roku para doczeka się potomstwa? Przy oglądaniu obrazu, zalecamy włączyć dźwięk. Odgłosy z samego serca Puszczy Barlineckiej, potrafią być kojące, szczególnie w tym trudnym okresie.

monikary

 

 

 

Pin It

Komentarze

+1

Guest

Nie mogę się doczekać piskląt, ale wyczytałam, że wysiadywanie trwa ok. 5 tygodni. A tu dopiero jedno jajko. Ciekawe, czy będzie drugie?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.