Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 sobota 20 lipca 2024r.   imieniny: Czesław, Leon, Małgorzata

Reklama

A A A
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (8)

Do Barlinka trafił właśnie nowy ambulans. Został on zakupiony w ramach „Programu wymiany ambulansów”, który stanowi kolejny etap reformy systemu ratownictwa medycznego, którego pierwsza faza zakończyła się 1 kwietnia 2019 r. uruchomieniem Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Dzięki programowi, do stacji pogotowia ratunkowego w całym kraju, trafiło 200 nowoczesnych karetek. Ich zakup pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów oraz przyczyni się do poprawy warunków pracy zespołów ratownictwa medycznego. Całkowity koszt ambulansu, który przyjechał do Barlinka, wraz z wyposażeniem, to ok. 650 tysięcy złotych. 400 tysięcy złotych z tej kwoty pochodziło z dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia, pozostała kwota to wkład własny Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

REKLAMA

W związku z trwającą pandemią koronawirusa, nie będzie oficjalnego przekazania ambulansu, trafił on już do siedziby WSPR w Barlinku i jest obecnie wykorzystywany przez dyżurujących tam ratowników medycznych.

Ambulans, który do tej pory znajdował się w Barlinku, będzie dalej wykorzystywany przez zespoły ratownictwa medycznego w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w naszym województwie. Zostanie przekierowany do innej filii WSPR. Informacji na ten temat, udzieliła nam Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

 

monikary

 

Komentarze

+3

Guest

Cytuję Guest:
Jakoś mi ten model do gustu nie przypadł :) Wolałem ten poprzedni :)

Jest piękny ten Mietek, jednak nikomu nie życzę przejażdki nim :)
+2

Guest

Mi też zabrali mój komp na XP-ku i dali jakiś taki dziwny z i7 dziesiątej klasy. Podobno nie ma nawet dysku tylko jakąś pamięć express lub PCI express. Też uważam, że stare póki działa jest OK. Z nowym same kłopoty.
+15

Guest

Jaki jest sens dawania nam nowego ambulansu, a przekierowywania starego do innej stacji pogotowia? Rozumiałabym, jakby od teraz u nas były dwa...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież