pldaenfrdeuk

 sobota 24 lipca 2021r.   imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)

Miniony poniedziałek dla Brynki i Barlinka okazał się niezwykle szczęśliwy. Mowa tutaj oczywiście o parze rybołowów, które wróciły do Puszczy Barlineckiej w marcu tego roku. Na 35 metrowej sośnie, gdzie mają swoje gniazdo, ptaki doczekały się trzech jaj.

Pierwsze z nich pojawiło się 16 kwietnia po godz. 6.00, kolejne trzy dni później po godz. 3.00 a ostanie 22 kwietnia ok. godz. 1.30. W poniedziałek 25 maja przed godz. 5.00 z pierwszego jaja wykluło się pisklę. W ubiegłym roku, para doczekała się dwójki potomstwa, które szczęśliwie wyleciało z gniazda.

REKLAMA

W 2019 roku pierwsze pisklę przyszło na świat również 25 maja. Podobnie było z jajami w gnieździe. One również zostały zniesione tego samego dnia miesiąca, co w roku ubiegłym

Przypomnijmy, że życie rybołowów z Puszczy Barlineckiej, możemy oglądać „na żywo”, dzięki projektowi „Ochrona rybołowa Pandion haliaetus na wybranych obszarach SPA Natura 2000 w Polsce”.

monikary

 

 

Pin It

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Czym się żywi takiego pisklaka?

Operując kursorem można cofnąć nagranie i poszukać momentu kiedy pisklę jest karmione rybką. Mama rozrywa rybę dziobem i kawałeczki wtyka maluchowi w gardziołko. Fajnie się ogląda

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.