Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Fundacja Wspierania Twórczości Niezależnej zaprasza do uczestnictwa w VIII edycji wędrującego festiwalu "Teatr w Małym Mieście". Jest to projekt nastawiony na upowszechnianie teatru w miejscach oddalonych od instytucji teatralnych.

W tym roku dotrzemy aż  do 19 miast w których zaprosimy mieszkańców do jednodniowych spotkań z teatrem plenerowym.! Będą to: Barcin, Barlinek, Borne Sulinowo,  Gniewkowo,  Golczewo, Granowo, Kleszczewo, Lubasz,  Luboń, Mikstat,  Mogilno, Kłodzko, Pogorzela, Połczyn Zdrój, Siedlisko,  Szprotawa, Szubin, Tuchola, Złotów.

Naszym celem jest oswajanie z teatrem poprzez udostępnienie bezpłatnego do niego dostępu w otwartej przestrzeni publicznej, a także przekonanie włodarzy o konieczności wychodzenia poza utarte ramy rozwiązań kulturalnych na ich terenie, a tym samym otwieranie się na sztukę niemasową.

REKLAMA

Spektakle prezentowane podczas projektu Teatr w Małym Mieście w Barlinku:

11 lipca - Rynek Miejski

 

Godz. 21.30 - „Czas Wilka” Teatru Ewolucji Cienia jest to spektakl dotykający problemu nakręcającej się spirali nienawiści, ale i wskazujący niezwykle trudną ścieżkę rozwiązania konfliktów, jaką jest oczyszczająca siła przebaczenia.

 

barlinek
Foto: Aleksander Knitter

 

Odwołując się do metafory, sytuując akcję przedstawienia na osi człowiek – wilk, artyści chcą pobudzić do zastanowienia się nad siłami rządzącymi naturą ludzką, a jednocześnie chcą przestrzec przed obudzeniem wilka, który drzemie w każdym z nas. „Czas Wilka” jest więc spektaklem widowiskowym, pięknym w obrazie, a zarazem przerażającym w treści, bo dotykającym bolesnej prawdy o człowieku.

Temat niezwykle aktualny we współczesnym świecie, o czym świadczy również fakt, iż spektakl ten został wyróżniony i zaprezentowany będzie w ramach Arabskiej Stolicy Kultury w Betlejem w 2021r.

 

Godz. 18.30 - "Morskie opowieści" Teatru Łata z Poznania. To spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapsticku, rodem z niemego kina - uczy i bawi jak filmy z Charlie Chaplinem. Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy wyruszają w rejs.

 

barlinek
Foto: Monika Majewska

 

Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń. Okazuje się bowiem, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając, że to, co najcenniejsze jest tuż obok nas.

 

Fundacja Wspierania Twórczości Niezależnej

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

barlinek

 

barlinek

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież