Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
1 1 1 1 1 1 Ocena 1.00 (1)

W lipcu i sierpniu odbywa się kolejna 13. już edycja Lata w Teatrze- programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W tym roku lokalny organizator- Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy- zaprosił do wspólnego projektu Stowarzyszenie Plantację Wyobraźni- Mały Dom Kultury z Barlinka.

Projekt „MARZYCIELE” trwający od 13 do 26 lipca 2020 roku to dwutygodniowy obóz artystyczny, skupiający wokół siebie młodzież od 13. do 18. roku życia, którym celem jest wspólna praca twórcza. W tym roku początkiem przygody jest wędrówka w świat dwóch książek- „Błękitnej kropki” Carla Sagana oraz „Sekretnego życia drzew” Petera Wohllebena. Literatura będzie punktem wyjścia dla poszukiwań inspiracji w naturze i jej cyklach, jakże podobnych do życia ludzkiego i przemijania. Porównując Ziemię do „drobinki kurzu zawieszonej w strudze słonecznego światła”, uczestnicy będą próbowali określić rolę człowieka w świecie natury i jego działań względem niej. Opis relacji świata drzew będzie zaś stanowić preludium do snucia opowieści o nas samych, mieszkańcach planety Ziemia. Tym samym czerpanie inspiracji z obserwacji natury, zmiana własnych nawyków, edukacja poprzez działanie, współpraca, świadome i krytyczne podejście do otaczającego nas świata, a także człowiek jako istota kreatywnego działania, będą podwaliną, na której opiera się całe tegoroczne przedsięwzięcie.

REKLAMA

Lato w Teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prócz możliwości twórczego spędzenia czasu przez dzieci i młodzież w mniejszych możliwości, nie mających na co dzień dostępu do wielu form życia kulturalnego, program ma również na celu popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z trzech części: konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń obejmujących swym zakresem pedagogikę teatru oraz finalnie spektakle plenerowe dla mieszkańców, będące podsumowaniem pracy uczestników i instruktorów. W tym roku z racji zagrożenia COVID-19 widowiska odbędą się zgodnie z procedurami Sanepidu oraz Ministerstwa Zdrowia. 24 lipca spektakl odbędzie się w Barlinku, dzień później (25. 07) w Stepnicy. Podczas przedstawień obowiązywać będzie ograniczona ilość miejsc (150 osób).

 

barlinek

 

W 13. Edycji LwT dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski- 17 organizacji pozarządowych oraz 23 samorządowe instytucje kultury. Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy bierze udział w module „Lato w Teatrze +” i jako podmiot, który w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizował obóz, ma za zadanie realizować ww. projekt z organizacją partnerską, która do tej pory nie brała udziału w programie.

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy, Plantacja Wyobraźni- Mały Dom Kultury w Barlinku
Partnerzy: Gmina Stepnica, Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy, Ośrodek Pomocy Społecznej w Barlinku, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ryszewku, Ośrodek Szkolenia i Wychowania BHP w Barlinku, Zachodniopomorska Offensywa Teatralna, Szkoła Podstawowa im. K. Maciejewicza w Stepnicy, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku, Spółdzielnia Socjalna „Promocjone.com” Barlinek, Europejskie Centrum Spotkań w Barlinku.

Więcej informacji na temat programu: latowteatrze.pl i facebook.com/programLatowteatrze

 

Teatr W Krzywym Zwierciadle - nadesłane

 

barlinek

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież