Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 22 maja 2024r.   imieniny: Emil, Helena, Julia, Wiesław

Reklama

Sodaspeed

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

W niedzielę 6 września na kortach BKT rozegrano turniej tenisa ziemnego w grze pojedynczej. Były to rozgrywki o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Barlinka Pana Mariusza Maciejewskiego.

Turniej został zaliczony do cyklu o Grand Prix Barlinka 2020 i była to już VI runda. Do turnieju głównego zgłosiła się rekordowa ilość uczestników bo aż 29 osób. Należy nadmienić, że w organizowanych w naszym mieście turniejach coraz częściej chętnie biorą udział zawodnicy z okolicznych ośrodków tenisowych z takich miast jak m.in. Szczecin, Gorzów WLKP, Dębno, Pyrzyce, Myślibórz.

 

REKLAMA

 

Cieszy również fakt uczestnictwa dorastającej młodzieży, która dzielnie staje w szranki z dorosłymi. To postawa godna pochwały i docenienia ambicji i woli walki. Brawo młodzi!

Z uwagi na taką liczbę osób w oparciu o ranking rozstawiono pięciu zawodników i rozlosowano pozostałych tworząc w ten sposób pięć grup, cztery po sześć osób i jedną pięcioosobową. Do ćwierćfinałów awansowało pięciu zawodników z pierwszego miejsca w grupie plus trzech najlepszych zawodników z drugiego miejsca.

Zwycięzcą VI rundy został Szymon Bunda, pokonując w finale Krzysztofa Szymańskiego (Pyrzyce). Trzecie miejsce zajął Jarosław Wiśniewski.

 

barlinek

 

W imieniu Zarządu BKT dziękuję Panu Mariuszowi Maciejewskiemu za coroczne wsparcie i pomoc w zorganizowaniu turnieju podnosząc rangę i prestiż tych rozgrywek. Biorąc pod uwagę rekordową liczbę uczestników, a także liczne grono zamiejscowych zawodników jest to właściwy kierunek dzięki czemu nasze piękne miasto poza licznymi walorami poznawane jest również od strony sportowej jako przyjazne i otwarte miejsce.

Słowa podziękowania kieruję również do Pana Szymona Bundy za nieodpłatne udostępnienie kortu krytego, przyczyniając się tym samym do sprawniejszego przeprowadzenia zawodów.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację i zapraszam na kolejne turnieje organizowane przez nasz klub. Najbliższy a zarazem ostatni w tym sezonie zaplanowany jest już za tydzień, tj. 19 września. Będzie to turniej o puchar Burmistrza Barlinka. Szczegółowe wyniki zmagań dostępna są na stronie BKT.

 

BKT - nadesłane

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież