Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (6)
ARON DOMŻAŁA NA PODIUM RAJDU DAKAR!

Urodzony w Barlinku kierowca rajdowy dojechał dzisiaj do mety Rajdu Dakar, kończąc najtrudniejszy wyścig terenowy na trzeciej pozycji w kategorii SSV. To pierwszy taki sukces polskiej załogi. Aron Domżała w przeszłości dwukrotnie próbował swoich sił w Rajdzie Dakar. W 2019 roku nie udało mu się ukończyć tego wyścigu, a rok temu uplasował się na 30. pozycji w swojej kategorii. Wtedy wygrał jeden z etapów.

 

REKLAMA

 

W obecnej edycji Domżała zaczął od szóstego miejsca w prologu, a później zaczynał jechać coraz lepiej na etapach, co także pozwalało mu przesuwać się w klasyfikacji generalnej kategorii SSV. Na czwartym etapie kierowca rajdowy urodzony w Barlinku okazał się najlepszy, a dwa dni później przesunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej swojej kategorii. Później jednak zaczęły się problemy mechaniczne w pojeździe prowadzonym przez Arona Domżałę i ekipa straciła czas. Ostatecznie załoga w składzie Aron Domżała i pilot Maciej Marton ukończyli Rajd Dakar na trzecim miejscu.

 

Rajd Dakar - Aron Domżała - meta!

Tak to wyglądało na rampie! Koniecznie oglądajcie ceremonię zwycięzców o 18:00 w mediach społecznościowych Dakar Rally!

Opublikowany przez Arona Domżałę Piątek, 15 stycznia 2021

 

Ten sukces jest bardzo cenny, ponieważ po raz pierwszy na podium znalazła się polska załoga. Duet Domżała/Marton w tegorocznej edycji Rajdu Dakar jechali w barwach Monster Energy Can-Am. W przeszłości na podium najtrudniejszego rajdu stawali też inni Polacy, a do tego wąskiego grona dołączył dzisiaj właśnie Domżała. Przed nim w najlepszej trójce Dakaru byli: Rafał Sonik, Łukasz Łaskawiec, Darek Rodewald, Krzysztof Hołowczyc i Szymon Gospodarczyk.

 

Dawid Lis

Zdjęcie główne: Dakar Rally

 

Mamy to!💪 Podium Dakar Rally‼ Dotąd pięciu Polaków wywalczyło miejsce w czołowej trójce najtrudniejszego rajdu świata:...

Opublikowany przez Arona Domżałę Piątek, 15 stycznia 2021

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież