BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 2 lutego 2023r.   imieniny: Joanna, Korneliusz, Maria

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
4.375 1 1 1 1 1 Ocena 4.38 (8)
RYBOŁOWY ZNOWU NADAJĄ

Wiele emocji wśród naszych Czytelników, wzbudza „podglądanie” rybołowów, które od kilku lat mają swoje gniazdo na 35 metrowej sośnie w Puszczy Barlineckiej. W tym roku, również nie pozostanie ono puste. 29 marca w gnieździe pojawiła się samica a dzień później samiec. Rozpoczęto więc transmisję „live” z życia codziennego tych pięknych ptaków.

 

REKLAMA

  

Kamera, na sztucznie przygotowanej przez Nadleśnictwo Barlinek platformie, została założona w 2019 roku (kamerę w ramach projektu zainstalowało Nadleśnictwo Barlinek, wspólnie z Komitetem Ochrony Orłów). W tym samym roku w gnieździe zadomowiły się dwa rybołowy Barlinek i Brynka (takie imiona nadali im internauci). Doczekali się oni potomstwa, dwóch piskląt. W 2020 roku, te same rybołowy powróciły do barlineckiego gniazda i ponownie doczekały się dwójki piskląt. Jak będzie w tym roku? Zapraszamy do obserwacji.

Transmisja online z gniazda rybołowów to jedno z  wielu działań realizowanych w ramach projektu LIFE15 NAT PL000819 „Ochrona rybołowa Pandion haliaetus na wybranych obszarach SPA Natura 2000 w Polsce”. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu LIFE Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz PGL Lasy Państwowe i Komitetu Ochrony Orłów. Dodajmy też, że gniazdo każdego roku jest odbudowywane przez Nadleśnictwo Barlinek. 

 

M.Przybylska 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.