Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
2.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 2.33 (6)
REFERENDUM NIE BĘDZIE

W trakcie ostanie sesji barlineckiej Rady Miejskiej, ktora odbyła się 6. kwietnia br., radni zajmowali się tematem referendum, ktore dotyczyć miało barlineckiego Szpitala sp. z o.o. Przypomnijmy, że w referendum mieszkańcy miasta mieli odpowiedzieć na pytanie: Czy zgadzasz się na zamknięcie lub częściowe ograniczenie oddziałów lub prywatyzację Szpitala Powiatowego w Barlinku?

 

REKLAMA

  

W tej sprawie radni ze swojego grona wybrali komisję doraźną, która miała sprawdzić czy wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum gminnego, odpowiada przepisom ustawy o referendum gminnym.

Tym samym po dyskusji radni podjęli uchwałę o odrzuceniu wniosku o przeprowadzenie referendum. Za takim postawieniem sprawy zagłosowało 12. radnych. Dwóch wstrzymało się od głosu (Cezary Krzyżanowski, Piotr Stanisławski). W załącznikach prezentujemy projekt uchwały z uzasadnieniem i opinię komisji doraźnej.

Całość dyskusji na temat referendum w materiale filmowym.

 

Jacek Słomka 

 

 

 

Komentarze

-3

Guest

Jak przeprowadzić referendum ws. Szpitala Powiatowego kiedy mamy w Barlinku Sxpital sp. z o.o.? Jak przeprowadzić referendum kiedy nawet nie bylo 600 własciwie zebranych podpisów/ na 2054 podpisy/ Jak przeprowadzić referendum kiedy pytanue referendalne nie spełnia wymogu pytania? Obejrzyjcie sesję, wtedy komentujcie.
+10

Guest

Jak chce się psa uderzyć, to kij się zawsze na to znajdzie, stąd każdy powód jest dobry byle tylko nie dopuścić do jakiegokolwiek referendum w Barlinku, bo wtedy jego wynik byłby wiążący dla Rady MiG Barlinek, a teraz będzie już można szpital zaorać, zwalając całą winę na Powiat, kiedy samemu się już umyło ręce.
+12

Guest

Wniosek do kosza bo pytanie bzdurne (powinny być trzy) a za organizację wzięła się ***. Szkoda bo referendum to fajna sprawa i mogłoby być przydatne w przyszłości a tak temat zostanie skompromitowany
-6

Guest

Przecieram oczy ze zdumienia czytając komentarze poniżej bo obejrzałem sobie sesję 2 razy nie jest długa polecam i tylko upewniłem się że nikt niema zamiaru zamykać naszego szpitala, niezależnie od tego czy komuś się te referendum podoba czy nie. Dawno nie było takiej jednomyślności w naszej gminnej władzy. Naprawde wiem o co to bicie piany poniżej
+11

Guest

Barineccy Radni zostali w popłochu postawieni w stan zaznajomienia się z odpowiednią ustawą, i w popłochu napisali "pseudoopinię". Nie wiem, który z tej "piątki wymienionych" znakomitych w "prawie i w związku z tym powołanych do komisji" postanowił wydać opinię w takiej treści. Z ich "dogłębnej" analizy...podkreślam "dogłębnej".... czyli pisząc prostym językiem.... bardzo wnikliwie ją analizującym, pod każdym kątem, wynika, że analizowali wszystko.... a tu punkt 7. "że nie jesteśmy Szpitalem Powiatowym (w sumie nie ma takiej oficjalnej definicji w żadnym akcie prawnym), a Szpitalem Sp. z. o.o. bo tak nam nasz prawnik powiedział. Szanowni Radni powołani do tej "speckomisji" ...proste pytanie, po co punkty 1-6 i 8? (pokazujemy, że pracujemy:) im dłuższe pismo tym więcej pracy... Analizowaliście, i dopiero potem przeczytaliście pismo od radcy??? Zamiast od razu odrzucić i skierować pismo z jednym, jedynym punktem "pkt. 7" miał być tym 1 i wystarczyłoby:) Indolencja i tyle... A tak a propos, jak wyglądały Zgromadzenia Wspólników w ciągu ostatnich lat....Gminie Barlinek podobało się zarządzanie szpitalem przez te wszystkie lata (w końcu większościowy udziałowcowiec)?
-8

Guest

Nie prościej sprawdzić księgi szpitala i to czy zarabia ? Jeżeli szpital generuje straty to wiadomo zamykamy, jak zyski to rozwijamy. Ot wielka filozofia .
+12

krytyk

Haha! Kiedyś zapytałem czy smakuje kiełbaska wyborcza którą co jakiś czas Wam serwowano :) Teraz to już pijecie wodę po parówkach :) Nauczcie się że Wasz głos liczy się w momencie zbliżających się wyborów i tyle haha :) Ale to i tak Was niczego nie nauczy :)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież