pldaenfrdeuk

 piątek 23 lipca 2021r.   imieniny: Apolinary, Bogna, Żelisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (8)

Obserwowanie gniazda rybołowa znajdującego się  w naszej puszczy, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród internautów. Taka obserwacja potrafi bardzo „wciągnąć” a poza tym jest bardzo relaksująca, bowiem słyszane w tle odgłosy lasu, bardzo uspakajają. W Polsce jest wiele kamer, dzięki którym możemy „na żywo” podglądać życie ptaków, w tym bocianów.

 

REKLAMA

 

Zastanawialiście się ile par bociana białego znajduje się w gminie Barlinek? Niestety nie możemy ich śledzić za pomocą internetowych przekazów, jednak warto wiedzieć, że takie są. O bociany zapytaliśmy ornitologa, Piotra Adamioka. Jak się okazuje, w naszej gminie mamy sześć par bociana białego – dwie w Rychnowie i po jednej w Dzikowie, Wiewiórkach, Mostkowie oraz Dziedzicach. Póki co, złożone jaja (i to cztery), widać w gnieździe w Rychnowie. Jak udało nam się podejrzeć w Mostkowie, starania wciąż trwają.

 

M.Przybylska

 

BOCIANY Z NASZEJ GMINY

Gniazdo w Rychnowie

 

BOCIANY Z NASZEJ GMINY

Gniazdo w Dzikowie

 

BOCIANY Z NASZEJ GMINY

 Gniazdo w Mostkowie

 

BOCIANY Z NASZEJ GMINY

 Gniazdo w Mostkowie

 

Pin It

Komentarze

+2

Guest

Wbrew powszechnemu przekonaniu boćki nie są takie opiekuńcze względem swoich dzieci jak by się mogło wydawać .Wystarczy zobaczyć jak robią selekcję poprzez wyrzucanie młodych poza gniazdo . U mnie ich wizerunek jako takich "ciepłych rodziców" legł totalnie w gruzach co nie zmienia faktu ,że lubię kiedy są obok nas na kominach ,słupach i gdziekolwiek.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.