BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 2 lutego 2023r.   imieniny: Joanna, Korneliusz, Maria

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (8)

Obserwowanie gniazda rybołowa znajdującego się  w naszej puszczy, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród internautów. Taka obserwacja potrafi bardzo „wciągnąć” a poza tym jest bardzo relaksująca, bowiem słyszane w tle odgłosy lasu, bardzo uspakajają. W Polsce jest wiele kamer, dzięki którym możemy „na żywo” podglądać życie ptaków, w tym bocianów.

 

REKLAMA

 

Zastanawialiście się ile par bociana białego znajduje się w gminie Barlinek? Niestety nie możemy ich śledzić za pomocą internetowych przekazów, jednak warto wiedzieć, że takie są. O bociany zapytaliśmy ornitologa, Piotra Adamioka. Jak się okazuje, w naszej gminie mamy sześć par bociana białego – dwie w Rychnowie i po jednej w Dzikowie, Wiewiórkach, Mostkowie oraz Dziedzicach. Póki co, złożone jaja (i to cztery), widać w gnieździe w Rychnowie. Jak udało nam się podejrzeć w Mostkowie, starania wciąż trwają.

 

M.Przybylska

 

BOCIANY Z NASZEJ GMINY

Gniazdo w Rychnowie

 

BOCIANY Z NASZEJ GMINY

Gniazdo w Dzikowie

 

BOCIANY Z NASZEJ GMINY

 Gniazdo w Mostkowie

 

BOCIANY Z NASZEJ GMINY

 Gniazdo w Mostkowie

 

Komentarze

+2

Guest

Wbrew powszechnemu przekonaniu boćki nie są takie opiekuńcze względem swoich dzieci jak by się mogło wydawać .Wystarczy zobaczyć jak robią selekcję poprzez wyrzucanie młodych poza gniazdo . U mnie ich wizerunek jako takich "ciepłych rodziców" legł totalnie w gruzach co nie zmienia faktu ,że lubię kiedy są obok nas na kominach ,słupach i gdziekolwiek.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.