Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)
PIENIĄDZE NA ZAKUPY INWESTYCYJNE

W trakcie sesji Rady Powiatu myśliborskiego, która odbyła się 28 kwietnia br., radni podjęli uchwałę o przekazaniu pieniędzy dla szpitali w Barlinku i Dębnie oraz dla Domu Pomocy Społecznej dla Przewleklesomatycznie Chorych w Myśliborzu.

 

REKLAMA

Do Dębna trafi 250 tys. zł. Dzięki nim podniesiony zostanie m.in. kapitał zakładowy spółki. Pieniądze pozwolą na ustabilizowanie oraz zwiększenie możliwości rozwoju lecznicy, a także polepszy się wskaźnik ekonomiczny spółki.

Do Barlinka także trafi 250 tys. zł. Tutaj pieniądze, w formie dotacji celowej przeznaczone zostaną na zakupy inwestycyjne i pomogą zakończyć budowę zbiorczej instalacji tlenu. Za przekazane pieniądze zakupione zostaną m.in.: artroskop, wanna rehabilitacyjna, urządzenie do krioterapii ciekłym azotem, urządzenie do diatermii. Urządzenia te pozwolą na poprawę jakości usług w szpitalu. 

Dla DPS w Myśliborzu radni także przekazali 250 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na konieczne inwestycje w tej placówce.

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

Guest

Czy powielanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego typu :diatermia wanna do hydroterapii,aparat do krioterapii ciekłym azotem które służą już mieszkańcom Barlinka od wielu lat w istniejącym nieopodal NZOZ- ie jest zasadna w obecnej sytuacji finansowej szpitala? Może skierować te środki na inne cele, których nie ma a są niezbędne w leczeniu? Oczywiście w/w sprzęt można zakupić gdy finanse ulegną poprawie

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież