BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 2 lutego 2023r.   imieniny: Joanna, Korneliusz, Maria

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (7)
DUDEK STROSZY CZUB NA GŁOWIE

Ten wyjątkowej urody wyróżniający się gliniastopomarańczowym ubarwieniem z czarno-biało pręgowanym grzbietem i skrzydłami oraz czarnym ogonem z białą przepaską ptak, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt, jest objęty ochroną ścisłą.

 

REKLAMA

  

Dudek, bo o nim mowa, jest ptakiem migrującym, który do naszego kraju przylatuje w kwietniu a odlatuje we wrześniu. Nie tak dawno, udało się go zauważyć w barlineckich lasach. Konkretnie, na terenie leśnictwa Moczydło, gdzie sfilmował go tamtejszy leśniczy Marcin Kaczmarek.

Kilkukrotnie w poprzednich latach obserwowaliśmy ten gatunek na terenie nadleśnictwa, jednak nie jesteśmy w stanie podać konkretnej liczby osobników, które u nas występują - powiedziała nam Karolina Genik, Specjalista Służby Leśnej ds. ochrony przyrody i edukacji przy Nadleśnictwie Barlinek.

 

M.Przybylska

 

Film - Marcin Kaczmarek  

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.