pldaenfrdeuk

 sobota 24 lipca 2021r.   imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (7)
DUDEK STROSZY CZUB NA GŁOWIE

Ten wyjątkowej urody wyróżniający się gliniastopomarańczowym ubarwieniem z czarno-biało pręgowanym grzbietem i skrzydłami oraz czarnym ogonem z białą przepaską ptak, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt, jest objęty ochroną ścisłą.

 

REKLAMA

  

Dudek, bo o nim mowa, jest ptakiem migrującym, który do naszego kraju przylatuje w kwietniu a odlatuje we wrześniu. Nie tak dawno, udało się go zauważyć w barlineckich lasach. Konkretnie, na terenie leśnictwa Moczydło, gdzie sfilmował go tamtejszy leśniczy Marcin Kaczmarek.

Kilkukrotnie w poprzednich latach obserwowaliśmy ten gatunek na terenie nadleśnictwa, jednak nie jesteśmy w stanie podać konkretnej liczby osobników, które u nas występują - powiedziała nam Karolina Genik, Specjalista Służby Leśnej ds. ochrony przyrody i edukacji przy Nadleśnictwie Barlinek.

 

M.Przybylska

 

Film - Marcin Kaczmarek  

 

Pin It

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.