Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
3.4 1 1 1 1 1 Ocena 3.40 (5)
UCHWAŁA W SPRAWIE ISTNIENIA SZPITALA

W przestrzeni publicznej na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 29 kwietnia br., radni zajęli się m.in. projektem uchwały w sprawie Istnienia Szpitala Barlinek sp. z o.o. Autorami uchwały było sześcioro radnych: Sylwester Łuczak, Jerzy Symela, Iwona Rudnicka, Cezary Michalak, Rafał Szczepaniak i Tomasz Strychalski.

 

REKLAMA

  

W uchwale napisano m.in. „Rada Miejska Barlinka stoi na stanowisku zachowania dostępności usług medycznych realizowanych przez Szpital Barlinek sp. z o.o.. Stanowisko to wymaga współpracy zarządu szpitala w Barlinku i zarządu powiatu myśliborskiego. W uzasadnieniu napisano m.in., że lokalni samorządowcy są zaniepokojeni pogarszającą się sytuacją finansową szpitala. Uchwała, uzasadnienie i opinia prawna (wskazująca, że tak napisana uchwała nie może być prawidłowo przyjęta) w załączniku (pdf).

Głosowanie w tej sprawie poprzedziła dyskusja radnych. Sylwester Łuczak podkreślał, że uzasadnienie do proponowanej uchwały, może dotyczyć wszystkich tego typu placówek w mniejszych miejscowościach. Przedstawił dane dotyczące barlineckiego szpitala. Pod względem urodzin dzieci w 2020 roku zajął on trzecie miejsce w województwie zachodniopomorskim (nie wliczając w to szpitali w Szczecinie). Według radnego szpital w Barlinku był, jest i powinien istnieć.

Radny Michał Antosiewicz przychylił się do proponowanej uchwały. Zaapelował do prezesa szpitala, żeby dostępność do usług lecznicy rozszerzyć. Przywrócić działanie oddziału pediatrycznego. Radna Bernarda Lewandowska zwróciła uwagę, że autorzy uchwały w jednym z jej punktów nie wpisali burmistrza Barlinka. A jest on większościowym udziałowcem w szpitalu. Radny Cezary Krzyżanowski podzielił się swoimi spostrzeżeniami w sprawie przygotowanej uchwały, oraz planu naprawczego szpitala, o który wystąpił na poprzedniej sesji.

Kolejny z mówców, radny Romuald Romaniuk wskazywał m.in., że nie bardzo rozumie intencji tego projektu uchwały. Chciał wiedzieć, co da przyjęcie tej uchwały? W dyskusji głos zabierali także radni: Rafał Szczepaniak i Iwona Rudnicka. Burzliwą czasami dyskusję zamknięto na wniosek formalny radnego T. Strychalskiego.

Całość dyskusji i glosowanie, w którym 14. radnych opowiedziało się za przyjęciem uchwały w materiale filmowym.

 

Jacek Słomka

  

 

 

Komentarze

+4

Guest

Cytuję Guest:
Wspólnicy mają głos na zgromadzeniu wspólników do ilości udziałów Gmina ponad 12000, natomiast Powiat ponad 2000, Gmina jest udziałowcem większościowym posiada 81% natomiast Powiat 19% wynika to proporcjonalnie z udziałów.
Tak powinno być a że nie jest to pytajcie Burmistrza!!!
+3

Guest

Szpital w Barlinku mógłby być rentowny gdyby rozszerzyć jego działalność np. o nowy oddział ortopedyczno-rehabilitacyjny. Wymaga to dużo pieniędzy, ale podstawą są specjaliści, a tych brak. Żeby ich "wyrwać" np. z kliniki w Szczecinie trzeba dać wysoką pensję i tak sobie brniemy w koszty...
Szpital jest niezbędny w Barlinku (to jest bezsporne). Służy on mieszkańcom Barlinka, Nowogródka, Pełczyc, Lipian, Myśliborza i okolicznych mniejszych miejscowości. Jesteśmy skazani na dokładanie do jego budżetu - to też jest jasne, no chyba że zostanie poważnie dokapitalizowany i chociaż jeden oddział zwiąże się np. z PUM.
+2

Guest

Wspólnicy mają głos na zgromadzeniu wspólników do ilości udziałów Gmina ponad 12000, natomiast Powiat ponad 2000, Gmina jest udziałowcem większościowym posiada 81% natomiast Powiat 19% wynika to proporcjonalnie z udziałów.
+10

Guest

Uchwała jakby z filmu REJS moja propozycja na następną radę:
Rada Miejska Barlinka stoi na stanowisku aby wszyscy mieszkańcy Barlinka byli młodzi, zdrowi i bogaci
A tak poważnie Uchwała , która nic nie wnosi , i pokazuje całkowite niezrozumienie problemu oraz brak jakiegokolwiek pomysłu na nasz Barlinecki szpital tak ze strony włodarzy miasta jak i rady nie mówiąc o zarządzie szpitala po prosu nogi się uginają . Takie podejście to ciągłe dopłaty do szpitala bez żadnych perspektyw
+14

Guest

Ciekawe jak długo ci radni nad tym myśleli? Tylko pogratulować wyobraźni. Jeżeli uważają że ta ich śmieszna uchwała uratuje szpital to niech lepiej złoża swój mandat. Tutaj potrzebne są skuteczne działania.Przypominam że diet nie płaci się za darmo a płacą je mieszkańcy tej gminy. Żenada
+42

Guest

Proponuję, aby tych sześcioro wspaniałych przecież radnych zajęli się uchwałą, stwierdzającą że są fajni i, że dużo robią dla szpitala w ogóle całego Barlinka, i że w są najlepszymi radnymi, i że to szczęście, że właśnie ich tu mamy...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież