BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 2 lutego 2023r.   imieniny: Joanna, Korneliusz, Maria

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)
RYBOŁOWY I SOKOŁY

Kiedy ostatnio odwiedzaliście nasze barlineckie rybołowy? Gniazdo, położone na 35 metrowej sośnie w Puszczy Barlineckiej, stało się ostatnio bardzo popularne, ponieważ pokazała je ogólnopolska telewizja, a i prasa bacznie mu się przygląda. Nasza para, pojawiła się w gnieździe pod koniec marca. I od tamtego czasu dużo tam się dzieje.

 

REKLAMA

 

Ptaki doczekały się czterech jaj. Pierwsze pojawiło się 14 kwietnia, kolejne trzy dni później. Trzecie, obserwujący parę internauci zauważyli 20 kwietnia, a ostatnie czwarte, 23 kwietnia. W maju, w przededniu Dnia Matki, wykluło się pierwsze pisklę. Drugie, przyszło na świat ostatniego dnia maja. Zapraszamy Was na chwilę relaksu, którą daje podglądanie rybołowów na żywo. Relację, dajcie sobie nieco głośniej. Odgłosy puszczy, uspakajają. 

 

 

Jednak nie samymi rybołowami Puszcza Barlinecka żyje. Jednym z najrzadziej występujących gatunków ptaków szponiastych w Polsce, jest sokół wędrowny. Nasze Nadleśnictwo wraz ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”, wspólnie podejmują działania, mające wpłynąć na wzrost populacji tego gatunku w lasach. W bieżącym roku, pracownicy Nadleśnictwa Barlinek, stwierdzili aż trzy stanowiska tych ptaków. Udało się też zaobrączkować dziesięć młodych sokołów. Jak podaje w ramach ciekawostki Nadleśnictwo Barlinek, w 2012 roku to właśnie w naszych lasach znaleziono pierwsze w Polsce nadrzewne gniazdo sokoła wędrownego.

 

M.Przybylska

 

Młode sokoły zaobrączkowane💍🐣🐥 Sokół wędrowny (Falco peregrinus) jest jednym z najrzadziej występujących gatunków...

Opublikowany przez Nadleśnictwo Barlinek Piątek, 28 maja 2021

 

Komentarze

+3

Guest

Cytuję Guest:
a dlaczego ktoś tam piłami robi? Słychać bardzo wyraźnie również krzyki ludzi. Czy to wszystko zgodnie z prawem?

Przecież to Park Krajobrazowy i najwyższe standardy ochrony środowiska. Lato czy zima, wiosna czy jesień - rżnąć trzeba, a gawiedzi wciskać, że to rykowisko jelenia, żubra lub innego kaczora

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.