pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 5 sierpnia 2021r.   imieniny: Emil, Karolin, Maria

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
USCHNIĘTA WIERZBA DO WYCIĘCIA

Po zlikwidowaniu pomieszczeń gospodarczych przy ul. Górnej (tuż przy murach miejskich), zrobiło się bardziej przejrzyście i upiększył nam się widok na Park im. Emanuela Laskera. Wcześniej, chyba nikt nie zwrócił na to uwagi, jednak teraz, bardzo „rzuca się” w oczy jedno drzewo.

 

REKLAMA

   

Stoi ono pośrodku innych i widać, że już dawno obumarło. Zapytaliśmy w barlineckim Ratuszu, czy jest ono przewidziane do wycinki.

 

Jest to całkowicie suche drzewo wierzby płaczącej. Rośnie pośród innych wierzb, przy ścieżce spacerowej. W związku z tym, że jest suche nie przedstawia wartości ozdobnej ani użytkowej. Drzewo znajduje się na terenie objętym ochroną konserwatorską. Na usunięcie drzewa wystosowany został wniosek do Zachodniopomorskiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie. Po uzyskaniu decyzji zezwalającej na usuniecie, podjęte zostaną działania związane z wycięciem drzewa - wybrany będzie wykonawca, który zrealizuje to zadanie.

 

M.Przybylska

 

 

 

 

Pin It

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.