pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 5 sierpnia 2021r.   imieniny: Emil, Karolin, Maria

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
4.2 1 1 1 1 1 Ocena 4.20 (5)
ZAPRASZAMY MIŁOŚNIKÓW HISTORII

Miło nam poinformować mieszkańców Naszej Gminy Powiatu i Województwa że już niedługo bo dnia, 22 lipca do Giżyna przyjadą pierwsi goście z Grup Rekonstrukcyjnych naszego kraju i z zagranicy. Jak co roku na polach Giżyna rozegra się jedna z bitew Wojny Secesyjnej.

 

REKLAMA

A dlaczego w Giżynie? Bo w Giżynie spoczywa bohater tej wojny Johann August Heinrich Heros von Borcke. Urodzony 23 lipca 1835 roku. Pruski oficer który służył w Skonfederowanej Armii Północnej Wirginii. Między innymi z powodu odniesionych ran zmarł w Berlinie 10 maja 1895 roku. Jego ostatnią wolą było aby został pochowany w kaplicy rodowej w Giżynie obok swoich rodziców. Gdzie spoczywa do dziś.

Zapraszamy miłośników historii i wszystkich mieszkańców do Giżyna. Główne uroczystości odbędą się w sobotę 24 lipca 2021 r. Poniżej przedstawiamy na plakacie dokładny rozkład całej uroczystości.

 

Jan.O - nadesłane

 

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.