Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
Z KLASYKĄ PRZEZ POLSKĘ – BOK ZAPRASZA

Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Polski Impresariat Muzyczny, zapraszają na koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę”. Specjalnie dla Państwa utwory m.in. Chopina, Karłowicza, Szuberta, na fortepianie zagra Paweł Sommer. Wraz z artystą, wystąpi znakomita śpiewaczka, mezzosopran Zuzanna Nalewajek.

 

REKLAMA

 

10 września (piątek) godz. 18.00 kawiarnia Barlineckiego Ośrodka Kultury, ul. Podwale 9. Wstęp wolny! Jeśli chcieliby Państwo odebrać pamiątkowe wejściówki, są do odbioru w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Paderewskiego 7.

Paweł Sommer – pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie wykładowca na Wydziale Wokalno-Aktorskim w macierzystej uczelni. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako uczestnik Akademii Operowej doskonalił swoje umiejętności podczas licznych kursów i warsztatów, m.in.: Britten-Pears Young Artist Programme (Aldeburgh), Académie Européenne de Musique (Aix-en-Provence). Dwukrotnie brał udział w International Lied Masterclass (Bruksela), gdzie poszerzał znajomość repertuaru pieśniarskiego. Towarzyszył śpiewakom na wielu konkursach wokalnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. podczas: Konkursu Muzycznego Królowej Elżbiety Belgijskiej, Belvedere Singing Competition, International Vocal Competitions-Hertogenbosch, Euroradio New Talent- EBU oraz na poprzednich edycjach Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. W 2015 roku występował na Międzynarodowych Targach EXPO w Mediolanie, wykonując utwory Fryderyka Chopina.

Zuzanna Sommer - Urodzona w 1997 roku w Mrągowie. Jest studentką czwartego roku wydziału wokalno-aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Ewy Iżykowskiej-Lipińskiej. Jest także uczestniczką Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej działającego w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, gdzie kształci swój warsztat wokalny pod okiem tak wybitnych pedagogów jak: Olga Pasiecznik, Izabella Kłosińska, Matthias Rexroth, Eytan Pessen, Tomasz Konieczny, Lech Napierała oraz Mariusz Kwiecień. W 2019 roku została laureatką I Nagrody na VI Międzynarodowym Konkursie Pieśni w Sofii oraz finalistką XXVI Międzynarodowego Konkursu Johannesa Brahmsa w Pörtchach w duecie z pianistą Piotrem Jaworskim. Jest również laureatką II Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej. Wystąpiła w koncercie „Mistrz i Młode Talenty” wraz z uczestnikami Akademii Operowej, Olgą Pasiecznik oraz Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie pod dyrekcją maestro Michała Klauzy.

Również 10 września, o godz. 15.30 w Europejskim Centrum Spotkań, największe melodie z dawnych lat, zagrają dla Państwa duet „MiT”, czyli Mieczysław i Teresa Pyciak. Wstęp również wolny.

 

BOK - nadesłane

 

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież