Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 19 kwietnia 2024r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Reklama

A A A
4.75 1 1 1 1 1 Ocena 4.75 (8)
PONOWNIE PECHOWA DROGA

Apele Policji nie pomagają i niedługo trzeba było czekać na następne zdarzenie, na tym samym odcinku drogi. Droga wojewódzka 151 i ponownie odcinek Barlinek – Łubianka, okazały się dziś pechowe dla kolejnego kierowcy.

 

REKLAMA

 

25 września ok. godz. 11.00, jadący od strony Łubianki do Barlinka, kierujący samochodem osobowym BMW, zjechał na pobocze po czym dachował. Informacji w tej sprawie udzielił nam oficer prasowy KPP w Myśliborzu asp. sztab. Jacek Poleszczuk.

 

23-letni mężczyzna, jak wynika ze wstępnych ustaleń, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze po czym dachował. Jechał sam. Po wydobyciu go z pojazdu, został przekazany ratownikom i przewieziony do szpitala.

 

Na miejsce zadysponowano Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe oraz Policję, która będzie wyjaśniała dokładny przebieg i przyczyny zdarzenia.

 

M.Przybylska

 

 

 

Komentarze

+1

Guest

Jeździłem ponad 4 lata. Nie miałem ani jednego wypadku, a to dlatego że się dostosowywałem do znaków i przepisów drogowych. Nie jakiś wymysłów, ani doszukiwań w byciu mądrzejszym.
To co się dzieje na drodze jest oznaką o braku ODPOWIEDZIALNOŚCI za swoje czyny.
-1

Guest

Ta droga jest niebezpieczna i tłumaczenie wszystkiego nadmierną prędkością piszą chyba osoby , które boja się kierownicy. Nie ma co udawać cała Polska jeździ włącznie z policjantami 110-120 km. To nie czasy syrenki i małego fiacika. Swego czasu w rejonie jak dobrze pamiętam Norwegii zniesiono na kilka lat ograniczenia prędkości i nagle z 90 wypadków liczba ta padła do 2-3. Czego to dowodzi ? Że ograniczenia powodują brak myślenia a druga kwestii jakości dróg. Droga Barlinek - Kłodawa przy możliwościach w tym miejscu to nieporozumienie. Kasa tylko tym to tłumaczę.
+1

Guest

Droga Barlinek- Kłodawa powinna zostać całkowicie od nowa przebudowana włącznie z wyznaczeniem nowych odcinków drogi likwidując kilka niebezpiecznych zakrętów. Dwa poszerzenie drogi bo to co jest w tej chwili to wg mojej oceny kierowcy z 35 stażem przypomina raczej wiejska drogę. Chodź i tu wiele rejonów w Polsce zaczyna mieć drogi, że tak to ujmę w wyższym standardzie. Ścieżka rowerowa biegnąc wzdłuż drogi tak jak ma to miejsce w rejonach Międzyrzecza. Jak wygląda droga w lepszym wykonaniu - przykład obwodnicy Myślibórz. Ne wiem jak to przeszło, że ktoś w ogóle zgodził się na budowę tak wąskiej drogi mając jednocześnie miejsce na wykonanie szerokiego i bezpiecznego odcinak trasy Barlinek - Kłodawa. Widomo pieniądze koszty itp. a jakie są koszty gdy giną ludzie. Nie ma tygodnia by na tej trasie nie było wypadku ! Takie ścieżki jak wielu nazywa drogą właśnie są likwidowane w rejonach Wałcza i budowane normalne drogi. W Polsce jest wiele odcinków prostych dróg bez zakrętów i nie ma tam takiej ilości wypadków jak na Barlineckiej trasie. Teksty o nie dostosowaniu prędkości do warunków jazdy - to powiem tak aby było bezpiecznie to najlepiej na trasę Barlinek - Kłodawa pokonać pieszo do tego ta droga nadaje się idealnie. Już parę lat temu pisałem o tej drodze , że stanowi zagrożenie. Polecam wyprzedzanie TiR-a zimą na tej ścieżce zresztą latem to samo.
+2

Guest

Cytuję Guest:
czas najwyższy na końcu Moczkowa postawić tablicę z tekstem "Tych panów dalej nie wpuszczamy" oraz ze zdjęciami wyścigowców, którym zakręty zbyt ciasne. Jeżeli nie masz TEGO pod czapką, to znajdziesz TO w przydrożnym rowie. Obyś znalazł.

Następny przed Łubianką tam także kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość!
+8

Guest

czas najwyższy na końcu Moczkowa postawić tablicę z tekstem "Tych panów dalej nie wpuszczamy" oraz ze zdjęciami wyścigowców, którym zakręty zbyt ciasne. Jeżeli nie masz TEGO pod czapką, to znajdziesz TO w przydrożnym rowie. Obyś znalazł.

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Strażak kierujący prywatny samochodem spieszący się do wyjazdu prawie potrącił by pieszego trąbił przez całe miasto bardzo źle zachowanie

Miałem podobną sytuację. Panowie strażacy zapominają że prywatne auto nie jest uprzywilejowane. Rozumiem pośpiech ale wyskakiwanie na czołowe zdeżenie podczas wyprzedzania na podwójnej ciągłej i zmuszanie do hamowania nie jest w pożądku i nic tego nie usprawiedliwia.

"Zasady używania sygnałów dźwiękowych przez kierujących samochodami określa artykuł 29 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z tym artykułem “Kierujący pojazdem może używać sygnału dźwiękowego lub świetlnego, w razie gdy zachodzi konieczność ostrzeżenia o niebezpieczeństwie“. Ponadto zabrania się “nadużywania sygnału dźwiękowego lub świetlnego”, a także “używania sygnału dźwiękowego na obszarze zabudowanym, chyba że jest to konieczne w związku z bezpośrednim niebezpieczeństwem”

Tak dla przypomnienia.
+3

Guest

Cytuję Guest:
Strażak kierujący prywatny samochodem spieszący się do wyjazdu prawie potrącił by pieszego trąbił przez całe miasto bardzo źle zachowanie

Miałem podobną sytuację. Panowie strażacy zapominają że prywatne auto nie jest uprzywilejowane. Rozumiem pośpiech ale wyskakiwanie na czołowe zdeżenie podczas wyprzedzania na podwójnej ciągłej i zmuszanie do hamowania nie jest w pożądku i nic tego nie usprawiedliwia.
+7

Guest

Mam 25 lat, jeżdżę tą drogą od 5 lat dzień w dzień, i jakoś nie wyleciałem - przy 90km/h, nawet w deszczu, nie powinno się tam wylecieć, chyba że masz łyse opony + dodajesz gazu na wlocie w zakręt.
+10

Guest

Gdzie niby ten źle wyprofilowany zakręt się znajduje ??? Mam prawko 20 lat i jeżdżę prawie codziennie tą drogą - wystarczy jechać przepisowo a nie wymyślać . Prędkość , ta nagminne wysoka to główny winowajca wypadków .

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież