Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
3.1428571428571 1 1 1 1 1 Ocena 3.14 (14)
TRAGEDIA NA JEZIORZE BARLINECKIM

Tragicznie rozpoczął się wakacyjny, przedostatni weekend lipca. Przy ul. Gorzowskiej, w pobliżu Cmentarza Komunalnego, w wodzie odnaleziono zwłoki mężczyzny. Informacji w tej sprawie udzielił nam Zastępca Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu mł. kpt. Piotr Lewandowski.

 

REKLAMA

  

„23 lipca o godz. 6.17 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Myśliborzu, wpłynęło zgłoszenie o przewróconej łodzi na Jeziorze Barlineckim. Z akwenu wyciągnięto jednego mężczyznę bez funkcji życiowych. Z uwagi na stężenie pośmiertne, odstąpiono od reanimacji. Na miejsce zadysponowano dwie łodzie, jedną z Barlinka i jedną z Myśliborza. Przyjechała też grupa wodno – nurkowa ze Szczecina, która włącza się do działań, bowiem ślady znalezione na miejscu wskazują, że w wywróconej łodzi mogła być jeszcze jedna osoba”.

 

 

W działaniach brali udział strażacy z OSP Barlinek, PSP Myślibórz, a także  grupa wodno - nurkowa ze Szczecina oraz Policja. Sprawdzono dno jeziora i nie znaleziono drugiej osoby, która według zgłoszenia, miałaby brać udział w tym tragicznym zdarzeniu. Akcja poszukiwawcza, zakończyła się ok. godz. 10.00.

 

Jacek Słomka