Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 19 kwietnia 2024r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Reklama

A A A
3.4 1 1 1 1 1 Ocena 3.40 (5)
KĄPIELISKO WYMAGA REMONTU

Odnowiony pomost, wymieniony w ubiegłym roku piasek, to niestety nie wszystko. Plaża Miejska w Barlinku wymaga kompleksowego remontu. W lipcu, Ratusz opublikował ogłoszenie na opracowanie kompleksowej, wielobranżowej dokumentacji projektowej na zadanie pn. „Rewitalizacja plaży miejskiej w Barlinku”.

 

REKLAMA

 

Celem rewitalizacji kąpieliska, które w całości jest własnością gminy Barlinek, jest odpowiednie zabezpieczenie go przed postępującą degradacją. Z zachowaniem oczywiście formy i detalu architektonicznego oraz jego funkcji rekreacyjnej i wypoczynkowej. Przypomnijmy, że zabudowa przy ul. Sportowej 2A, gdzie znajduje się plaża, jest zabytkiem wybudowanym w 1927r. Prowadzone więc tam prace, będą ściśle konsultowane i wykonywane według zaleceń konserwatora zabytków. Wstępnie, zaplanowano tam m.in. remont przebieralni, impregnację całego kąpieliska, przebudowę lub wymianę istniejących instalacji, odtworzenie detalu tarasu i zewnętrznych elementów więźby dachu, naprawę i wzmocnienie oraz ustabilizowanie konstrukcji tarasu na parterze i piętrze, remont pokoi noclegowych z łazienkami, remont schodów zejściowych do plaży i murków oporowych wraz z odtworzeniem pierwotnego sposobu zagospodarowania terenu oraz schodów prowadzących do pensjonatu, remont elewacji, pokrycia dachu i stolarki okiennej. Przeanalizowana ma też zostać możliwość m.in. dostosowania obiektu dla osób niepełnosprawnych, wykorzystania paneli fotowoltaicznych, adaptacji strychu na cele gospodarcze.

Póki co, na tarasie przy pensjonacie „Pod sosnami”, postawiono 10 kompletów stołów i ław drewnianych, z których już od kilku dni korzystają osoby odwiedzające to miejsce. Jest to zakup związany z umową, którą w maju Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, podpisał z Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Kustoszem. Chodziło w niej o zakup wyposażenia, które przyczyni się do poprawy komfortu rekreacji i wypoczynku na kąpielisku. Reszta zakupów, czyli m.in. 10 kompletów 3-częściowych leżaków drewnianych ze stolikiem, jak się dowiedzieliśmy, jest w trakcie montażu. Koszt wspomnianych mebli oraz 10 składanych parasoli, to 58 000,00 zł (z czego dofinansowanie to 40 296,27 zł). Przypomnijmy, że plaża jest czynna codziennie, w godz. 10.00 – 20.00, jednak wejście do wody jest dozwolone tylko w czasie pracy ratowników, tj. w godz. 11.00 – 19.00. Ratownicy, będą pełnili swoje obowiązki jeszcze dwa tygodnie, do 31 sierpnia włącznie. Wstęp na kąpielisko jest darmowy.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+2

Guest

Cytuję Guest:
Kilka dni temu pierwszy raz odwiedziłem kąpielisko w tym roku. Przechadzając się po pomoście wbiłem sobie w stopę ( nie wiem jak to nazwać bo na drzage za duże to było ) wystający kawałek deski źle ocheblowanej. Polała się krew i automatyciznie odeszła chcec plażowania.


Nic nowego ja już ten temat przerabiałem.
+2

Guest

Cytuję Guest:
Gdy czytam, że wolno do wody TYLKO pod okiem ratowników to zastanawiam się nad sensem istnienia tegoż przybytku. Komuś pomieszały się idee nadzoru nad kąpiącymi z asekuracją administracji. Standardem jest informacja, że w danych godzinach ktoś zerka na pluszczących i jest to opisane i oznakowane np flagą. Po zejściu ratownika z obserwacji, wystarczy zmienić informację wizualną i pluszcz się na własną odpowiedzialność, zgodnie z obowiązującym prawem. Bo inaczej, wraz z wybiciem godziny zakończenia dyżuru ratownika, kończysz urokliwe korzystanie z wody i wędrujesz w majtuchach na dziką plażę, gdzie możesz być niepilnowany ale szczęśliwy.


Ale tak zawsze było...do 18 tej biała flaga-plaża strzeżona,po 18 tej ratownik gwizdał , spuszczał flage i kąpiący się już na swoją odpowiedzialność. Proste
+5

Guest

Proszę zauważyć ze wszyscy kapiący się tłoczą się po prawej stronie akwenu pływackiego; nie wynika to z faktu ze tam jest bliżej do ratowników wodnych, ale ze druga część plaży ma okropne, wstrętne dno muliste po którym wejście na głębszą wodę, albo zabawa dla dzieci jest odrażająca. Sami rodzice i dorośli trzymają dzieci właśnie z tego względu na prawej stronie plaży, a lewej się unika. Proszę poprawić dno i zrobić je piaszczystym, ażeby było mniej tłoku i cala plaża mogłaby być wykorzystania.
+4

Guest

Witajcie. Przyjeżdżam na Plaże Miejska w Barlinku od bardzo dawna. Jestem miło zaskoczony czystością tego obiektu. Tak jeszcze nie było. Wielkie brawa dla osób które się opiekują tym zabytkowym obiektem i utrzymują porządek na tej plaży.
+2

Guest

Cytuję Guest:
DZIŚ BARDZO ŚMIERDZI Z HACONU , JESTEM CIEKAWA KIEDY Z TEGO POWODU CIĘŻKO ZACHORUJĘ JA ALBO KTOŚ Z MOJEJ RODZINY .


Szczerze mówiąc, po ostatnim smrodzeniu bardzo źle sie czulam i wymiotowałam... Wiec idzie to w coraz gorsza stronę...
+3

Guest

Cytuję Guest:
Gdy czytam, że wolno do wody TYLKO pod okiem ratowników to zastanawiam się nad sensem istnienia tegoż przybytku. Komuś pomieszały się idee nadzoru nad kąpiącymi z asekuracją administracji. Standardem jest informacja, że w danych godzinach ktoś zerka na pluszczących i jest to opisane i oznakowane np flagą. Po zejściu ratownika z obserwacji, wystarczy zmienić informację wizualną i pluszcz się na własną odpowiedzialność, zgodnie z obowiązującym prawem. Bo inaczej, wraz z wybiciem godziny zakończenia dyżuru ratownika, kończysz urokliwe korzystanie z wody i wędrujesz w majtuchach na dziką plażę, gdzie możesz być niepilnowany ale szczęśliwy.

Dokładnie za dzieciaka kąpałam się tylko na dzikich plażach i żyje.
+9

Guest

Gdy czytam, że wolno do wody TYLKO pod okiem ratowników to zastanawiam się nad sensem istnienia tegoż przybytku. Komuś pomieszały się idee nadzoru nad kąpiącymi z asekuracją administracji. Standardem jest informacja, że w danych godzinach ktoś zerka na pluszczących i jest to opisane i oznakowane np flagą. Po zejściu ratownika z obserwacji, wystarczy zmienić informację wizualną i pluszcz się na własną odpowiedzialność, zgodnie z obowiązującym prawem. Bo inaczej, wraz z wybiciem godziny zakończenia dyżuru ratownika, kończysz urokliwe korzystanie z wody i wędrujesz w majtuchach na dziką plażę, gdzie możesz być niepilnowany ale szczęśliwy.
+5

Guest

Bardzo dobra inwestycja i oczekiwana inwestycja. To piękny obiekt i jego renowacja jest konieczna. Fajnie że nareszcie coś sięgnęło w tej sprawie. A jeśli chodzi o obecny stan to już można zauważyć że jest lepiej bo jest czysto i miła atmosfera. Chociaż nie ma wjazdu dla wózków to miła Pani przy wejściu z ochotą pomogła mi wnieść wózek. Taki wjazd jest niezbędny i nie ma co rozważać jego budowy tylko koniecznie trzeba to zrobić.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież