Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
2.7142857142857 1 1 1 1 1 Ocena 2.71 (7)
DŁUŻSZY POMOST ZA KILKA MIESIĘCY

Dokładnie rok temu, zapytaliśmy w barlineckim Ratuszu o pomost przy ośrodku wczasowym PUM, znajdujący się na „Barlineckim Szlaku Przygody”. Dowiedzieliśmy się wówczas, że ruszyła procedura na wykonanie dokumentacji projektowej i wdrożono też procedury związane z pozwoleniami wodnoprawnymi.

 

REKLAMA

   

Kilka dni temu ponownie zwróciliśmy się z pytaniami o to m.in. kiedy będzie można już spacerować po wydłużonym pomoście.

 

Przetarg na wykonanie zadania, został ogłoszony w dniu 30 czerwca br, zgodnie z planem postępowań o udzielenie zamówień publicznych na rok 2022. W terminie składania ofert, to jest do 20 lipca, wpłynęły dwie oferty, z których jedna, droższa, podlegała odrzuceniu. Obecnie trwa proces badania pozostałej oferty zgodnie z wymaganiami prawa zamówień publicznych, a w szczególności weryfikacji przedłożonych przez wykonawcę dowodów na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia z postępowania. W przypadku wyniku pozytywnego planuje się podpisanie umowy do dnia 16 września. Umowa przewiduje przekazanie placu budowy w terminie nie dłuższym niż 14 dni od jej podpisania i wykonawca będzie mógł przystąpić do prac. Warunki realizacji zadania określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia przewidują na wykonanie zadania 8 miesięcy od dnia podpisania umowy. W związku z tym planuje się zakończenie robót w kwietniu roku 2023.

O ile zostanie przedłużony pomost? Zakłada się przedłużenie go o 24,20m oraz dodatkowo, prostopadle do tego, zostanie on wydłużony w prawo i w lewo o 27,60m. Kiedy w kwietniu 2021r. zapytaliśmy o koszt, miał on wynieść 360.368,67 zł. Minął rok, i szacowania wartość zamówienia wraz z usługą nadzoru inwestorskiego, wynosi 635.000 zł. W celu znalezienia dodatkowych środków na sfinansowanie zadania, złożony został wniosek o dofinansowanie tego zadania inwestycyjnego do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego przez społeczność”.

 

M.Przybylska

 

Komentarze

+15

Guest

Cytuję Guest:
Robią jedno jak inne rozgrzebane i nie skończone. Co z dokończeniem plaży dzikiej koło cmentarza ??

A pomost na zimę
+29

Guest

Z tego co wiem a byłem pracownikiem firmy która zaczynała stawiac ten most był to rok 2018/2019 bodajże . I kolejna część mostu miała stać już na następny rok i pieniądze były już zapłacone . Co się stało że znowu ruszył przetarg czyżby znowu poszedł wałek ???

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież