Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
ZAGŁOSUJ NA PROJEKT W DZIEDZICACH

Drodzy Mieszkańcy gminy Barlinek. Chcielibyśmy bardzo Was prosić o poparcie naszego zadania zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego – projekt wiejski nr 2 „REMONT STOŁÓWKI I KUCHNI”.

Budynek po byłej szkole podstawowej w Dziedzicach użytkujemy od 2004 roku i od tego czasu nie przechodził on żadnych gruntownych remontów. Znajduje się w nim m.in. Muzeum Woldenberczyków i wsi Dziedzice, które w minionych latach bardzo się rozwinęło. Odwiedziło nas wielu turystów z kraju i zagranicy. Prowadzimy warsztaty dla młodzieży szkolnej, kulturowe, kulinarne jak i historyczne.

Słyniemy w regionie z prowadzenia różnych imprez tematycznych: szkolenia, konferencje, rajdy, zebrania różnych społeczności itp. W ostatnim czasie odwiedziła nas także Pani Magda Gessler, która bardzo wysoko oceniła nasze lokalne wyroby, wystrój i ubiory ludowe.

Niestety warunki w jakich pracujemy są złe. Stołówka z zapleczem kuchennym, które stanowią podstawę naszych warsztatów kulinarnych, wymaga natychmiastowego gruntownego remontu. Stąd też nasza wielka prośba do Państwa, abyście oddali swój głos na nasz projekt wiejski nr. 2 Barlineckiego Budżetu Obywatelskiego.