Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)
''ZNOWU WOLNA...'' OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SP MOSTKOWO

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone w dniu 11 listopada to  najważniejsze polskie święto narodowe, święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego  szczególnego, podniosłego i historycznego wydarzenia, w poczuciu radości i dumy, kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mostkowie zorganizowała w dniu 9 listopada uroczystą akademię, pod hasłem „Znowu wolna…”.

 

REKLAMA

  

Po 123 latach niewoli, nasz kraj w 1918 roku, odzyskał niepodległość i znów pojawił się na mapach Europy. Część oficjalną  akademii rozpoczęło wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie hymnu narodowego. Uczniowie starszych klas w przygotowanym montażu słowno – muzycznym,  pięknymi słowami, wierszami,  śpiewem oraz tańcem przywołali obrazy i atmosferę minionych wydarzeń.

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście burmistrz Barlinka D.Zieliński oraz sołtys Mostkowa R.Wilk. Uroczystość zakończyła się wspólnym polonezem, wykonanym przez całą społeczność szkolną oraz przemarszem niepodległościowym, przy wsparciu miejscowej  Straży Pożarnej.

Kontynuacją obchodów były Niepodległościowe Biegi Przełajowe, które odbyły się 10 listopada  na terenie kompleksu boisk Orlik. W zawodach udział wzięła cała społeczność szkolna. Za swój aktywny wysiłek wszystkie dzieci dostały słodką niespodziankę, a zdobywcy zaszczytnych miejsc otrzymali medale.

Cieszy nas to, że udało się nam zaakcentować tą piękną i  tak ważną dla Polaków uroczystość. Wierzymy, że wspólne świętowanie wzmocniło poczucie budowania świadomości narodowej i postaw patriotycznych wśród naszej młodzieży.

 

SP Mostkowo – nadesłane

 

Film - SP Mostkowo 

  

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież