Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
VI EDYCJA FESTIWALU PODRÓŻNICZEGO ''WŁÓCZYKIJKI''

25 i 26 listopada 2022 roku odbędzie się w Barlinku szósta edycja Festiwalu Podróżniczego „Włóczykijki”. Spotkamy się po prawie dwóch latach przerwy. Przerwa ta spowodowana była pandemią i wojną w Ukrainie, które to wydarzenia odcisnęły się ogromnym piętnem na naszym życiu.

 

REKLAMA

 

Nadchodząca edycja będzie więc nieco inna. Trochę dlatego, że warunki się zmieniły, ale też trochę dlatego, że my wszyscy jesteśmy dziś w „innym miejscu” jak dwa lata temu, gdy odbywała się poprzednia edycja naszego festiwalu.

To co się zmienia, to fakt, że tym razem spotkamy się w innym miejscu i innych dniach, jak to drzewiej bywało. W piątek 25.11.2022 zapraszamy Was na salę widowiskową Barlineckiego Ośrodka Kultury przy ulicy Podwale 9 a w sobotę 26.11.2022 roku do Pubu na Murze przy ulicy Niepodległości 7 w Barlinku.

To co się nie zmienia to fakt, że zapowiada się wspaniały weekend. Festiwal to ekscytujący czas spotkań z podróżnikami, pełnych wrażeń rozmów w kuluarach, obcowania z ciekawymi ludźmi. To także okazja do spotkań towarzyskich i wymiany doświadczeń. Możliwość posłuchania inspirujących opowieści ze świata, zarówno tego „dalekiego” jak i tego „bliskiego”. W czasie trwania Festiwalu oprócz prelekcji podróżniczych odbędą się warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz rajd pieszy w Dolinie Płoni oraz koncert.

Pełny program wydarzenia znajdziecie tuz pod tym tekstem a wszystkie szczegóły dotyczące festiwalu, prelegentów, poszczególnych prelekcji, warsztatów czy wydarzeń towarzyszących znajdziecie na stronie internetowej wloczykijki.com.

Jak zawsze, festiwal w całości jest organizowany i obsługiwany przez wolontariuszy, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Jest to możliwe dzięki wsparciu miasta Barlinek, oraz lokalnych organizacji, przedsiębiorców i ludzi dobrej woli, którym serdecznie dziękujemy. Informacje o nich wszystkich znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce „Partnerzy”.

Hasło przewodnie festiwalu to już tradycyjnie: „podróżnicy są wśród nas”. W każdym roku, oprócz gości z „wielkiego świata”, pokazujemy Wam osoby z naszej okolicy, które odbyły ciekawe wędrówki i chcą się podzielić swymi opowieściami. Nie zabraknie ich także w tym roku.

Serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia.

 

Ekipa Włóczykijek - nadesłane

 

PROGRAM FESTIWALU:

PIĄTEK 25.11.2022
Sala widowiskowa BOK (ul. Podwale 9, Barlinek):
17:00 – 17:10 – Rozpoczęcie festiwalu
17:10 – 18:00 – Stones on Travel (Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski) „Stones on Travel – 12 000 km pieszo przez Ameryki”
18:00 – 19:00 – Marek Schiller „Wierzeje Dziejów” – „Ekomuzea”*
*prelekcja w ramach projektu Stowarzyszeń „Lider Pojezierza” i „Wiejska Inicjatywa Roz-woju” pt. ,,Marka turystyczna – sieć Ekomuzea”, w trakcie prelekcji omówienie projektu przez przedstawicieli stowarzyszeń.
19:00- 20:00 – Stasia Budzisz „Rosjanie wracajcie do domu!”
20:00 – 20:30 – Grażyna Dokurno „Camino = DROGA”
20:30 – 21:30 – Piotr Horzela „Antarktyka – stacja polarna, lodowce, pingwiny”

Sala konferencyjna BOK (ul. Podwale 9, Barlinek):
16:00 – 18:00 – Robb Maciąg, Etnowarsztaty arabskie (warsztaty dla dzieci i młodzieży 10 lat + )
18:00 – 19:30 – Piotr Horzela, Interaktywna prelekcja „Antarktyka – stacja polarna, lo-dowce, pingwiny” (prelekcja dla dzieci i młodzieży 10 lat +)

SOBOTA 26.11.2022
Sala konferencyjna BOK (ul. Podwale 9, Barlinek):
11:00 – 13:00 – Robb Maciąg, Etnowarsztaty hawajskie (warsztaty dla dzieci 6 – 10 lat)
13:00 – 15:00 – Robb Maciąg, Etnowarsztaty tureckie (warsztaty dla dzieci i młodzieży 10 lat +)

Dolina Płoni/Młyn Papiernia
10:30* – 15:00 – Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa „Młyn Papiernia”, wycieczka przełajowa „Wzdłuż doliny, w poprzek czasu”.
*zbiórka do startu na rajd na Rynku w Barlinku o 10 30, transport do miejsca rozpoczęcia rajdu autokarem, po zakończeniu rajdu powrót także autokarem na Rynek. (dodano opis przejazdu)

PUB NA MURZE (ul. Niepodległości 7, Barlinek):
18:00 – 19:30 – Gdzie Bądź “Reunion – tropikalny trekking w wulkanicznym raju”.
20:00 – 21:30 – koncert zespołu „Czarny Bez”

 

 

Komentarze

+1

Guest

Cytuję Guest:
Ma piernik, bo festiwal odbywał się w lutym, a właśnie w lutym 2021 Rosja napadła na Ukrainę.

mylisz i daty i fakty
+2

Guest

Przecież wojna na Ukrainie jeszcze trwa .Więc co ma piernik do wiatraka?Czy dobrze się ktoś czuje pisząc takie usprawiedliwienie braku festiwalu?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież