Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)
SPOTKANIE AUTORSKIE ''OBRAZY, EKFRAZY I COŚ JESZCZE''

Barlinecki Ośrodek Kultury – Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie z Andrzejem Haegenbarthem (Hagenem)*. Spotkanie odbędzie się 9 lutego 2023 r. o godz. 17.00 w Kawiarni Artystycznej BOK ul. Podwale 9 w Barlinku.

 

REKLAMA

*Hegen (wł. Andrzej Haegenbarth) — foto‐grafik; autor książek, artykułów i szkiców monograficznych o sztuce współczesnej; pomysłodawca i kurator wystaw. Absolwent UAM w Poznaniu. Pracował jako redaktor w takich cenionych pismach, jak: dwumiesięcznik „Sztuka” (1974−1981), tygodnik „Wprost” (1982−1986) i miesięcznik „Nurt” (1986−1990) oraz w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Ma w dorobku książki: Sztuki plastyczne w Poznaniu 1945–1980 (1987, współautor), Eros i wspólnicy (1989), Wielka miłość i dewiacje (1990, wznowiona w 1991), Eros i znawcy (1994) i Być artystą! (1994) oraz wiele wstępów do albumów, katalogów, a także szkiców i wywiadów z artystami. Ostatnie dokonania: wstępy do albumu „Zofia Bilińska” oraz katalogów „Dawny i współczesny pejzaż Poznania”, „Na skrzydłach katedr” Romana Kosmali, „Akt jako forma sztuki” (również kurator wystawy w ramach IV Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki); cykl prac foto‐graficznych „Portrety i rozety”; zestaw grafik do projektu „Przestrzeń ekologiczna miasta Poznania w sztuce”; dwanaście prac w kalendarzu planszowym dla klubu Na Zapiecku 2019 oraz wizerunki artystów — 2018.

Wystawia regularnie od 2010 roku. Miał kilka wystaw indywidualnych i wziął udział w kilkudziesięciu prezentacjach zbiorowych.

BOK - nadesłane

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież