Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 czwartek 28 marca 2024r.   imieniny: Antoni, Jan, Krzesisław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
SOFIA ENNAOUI AWANSOWAŁA DO FINAŁU MISTRZOSTW EUROPY!

W Stambule trwają Halowe Mistrzostwa Europy, na których nasz kraj reprezentuje także Sofia Ennaoui. W piątek wywalczyła awans do finału swojej koronnej konkurencji i w sobotę powalczy o medale.

 

REKLAMA

 

Sofia Ennaoui kilka dni temu biła rekord Polski na 1000 metrów, a w Stambule wróciła do swojego ulubionego dystansu. Dwa tygodnie temu zdobyła srebro mistrzostw Polski, ale to właśnie mistrzostwa Europy są docelową imprezą dla naszej biegaczki i widać, że ta forma przypadła właśnie na ten weekend.

Sofia w piątek wystartowała w biegu eliminacyjnym na 1500 metrów i w swoim stylu, na pierwszym okrążeniu dała się obiegać rywalkom, ale zajęła piątą pozycję i obserwowała ze spokojem to, co dzieje się przed nią.

Polka zaczęła się przesuwać po przebiegnięciu 1000 metrów i zameldowała się na trzecim miejscu, co by jej już dało awans. Jednak na ostatnim okrążeniu Ennaoui przyspieszyła, aby nikt jej w ostatniej chwili nie zagroził. Ostatecznie nasza reprezentantka dobiegła do mety na drugiej pozycji z czasem 4:07.91. Przed nią na metę wbiegła tylko Claudia Bobocea.

- Jako medalistka nie przyjeżdżam, żeby zagrzewać tyły. Chcę się pokazać z dobrej strony. Nie chciałam za bardzo wydatkować swojej energii. Wynik z tamtego tygodnia wskazywał, że forma zwyżkuje. Ten bieg pokazał, że mimo tego, że biegłam spokojnie, to ta szybkość jest - mówiła w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport po biegu.

Finał biegu na 1500 metrów z udziałem Sofii Ennaoui zaplanowano na sobotę, 4 marca o godzinę 18:00 polskiego czasu.

 

Dawid Lis

Foto: Running Creatives

 

Halowy Rekord Polski na 1000m poprawiony po blisko 20 latach o ponad sekundę!😍 Od dzisiaj wynosi 2:35:69❗️AthleTeam #worldindoortour #nike 📸: Running Creatives

Opublikowany przez Sofię Ennaoui Sobota, 25 lutego 2023

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież