Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
3.5 1 1 1 1 1 Ocena 3.50 (8)
RUSZA BUDOWA WIEŻY

20 marca na Plaży Miejskiej, dokonano oficjalnego przekazania terenu budowy firmie, która 13 marca podpisała umowę na wykonanie zadania „Budowa wieży widokowej nad częścią istniejącego pomostu kąpieliska miejskiego w Barlinku”.

 

REKLAMA

 

Jak informuje barlinecki Ratusz, wieża będzie zbudowana  nad najdalej wysuniętą częścią pomostu i służyć będzie jako punkt widokowy. Nawiązuje ona do istniejącej pierwotnie skoczni do wody, ale nie będzie pełnić tej funkcji.

Zakres rozpoczętych tam prac będzie obejmował: roboty rozbiórkowe w postaci demontażu pomostu i balustrady drewnianej, wodne roboty budowlane, wykonanie konstrukcji drewnianej wieży widokowej, roboty malarskie, uporządkowanie terenu prac budowlanych i oczyszczenie dna i tafli jeziora, w celu zweryfikowania pod względem pozostałości odpadów po wykonaniu prac budowlanych, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie lub dokumentu równoważnego. Inwestycja realizowana jest w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Koszt zadania to ok. 172.639,11 zł brutto. Zakończenie realizacji zadania, planowane jest na 31 maja 2023 r.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+2

Guest

Cytuję dylo:
Super.Ciesze się ze odbudujemy nasza historie regionalną.Miejsca, które były i bedą na nowo.

Pozostana jeszcze do odbudowania mury obronne i drogi z kamienia
+14

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
W Barlinku wszystko już porobione, to budujemy wieże.

Czekamy jeszcze na skocznie narciarska i tor bobslejowy.


Jestem za torem bobslejowym! Super!
+25

Guest

I co tu jeszcze głupiego wymyśleć? Gdzie tu jeszcze bezsensownie wydać naszą wspólną kasę? A na drogach gminnych koła urywamy.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież