Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)
KRESOWE TRADYCJE WIELKANOCNE

Jak wyglądała Wielkanoc na Kresach Wschodnich? Osoby pamiętające lata właśnie tam spędzone, z łezką w oku opowiadają o potrawach i rodzinnych spotkaniach. W pamięci mają te zapachy unoszące się w kuchni i historie, czasem zabawne, związane z wielkanocnymi tradycjami.

 

REKLAMA

 

28 marca w Europejskim Centrum Spotkań, odbyło się śniadanie wielkanocne, zorganizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kresów Wschodnich. Oprócz członków stowarzyszenia, wzięli w nim udział: Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Przewodnicząca Rady Seniorów Teresa Czerwińska oraz pracownicy Muzeum Regionalnego w Barlinku i ECS. Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście kresowych, tradycyjnych potraw wielkanocnych, wspomnień i wspólnego śpiewania.

 

M.Przybylska

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież