Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
WSTRZYMANE PRACE PRZY BUDOWIE ZATOK AUTOBUSOWYCH

Od kilkunastu dni, nic się nie dzieje w sprawie zadania „Przebudowa drogi – budowa zatok autobusowych przy ul. Niepodległości – Rynek w Barlinku”. Teren nadal jest ogrodzony, jednak nie prowadzone są żadne prace. Zapytaliśmy o to w barlineckim Ratuszu.

 

REKLAMA

 

„Prace zostały wstrzymane w związku ze stwierdzoną kolizją instalacji gazowej po stronie skweru Piłsudskiego z planowaną do budowy zatoką autobusową. Prace zostaną wznowie po usunięciu kolizji, aktualnie podjęto czynności w celu pozyskania wykonawcy na usunięcie kolizji.”

Przypomnijmy, że zakres prac obejmuje: na ulicy Niepodległości: wykonanie dwóch zatok autobusowych, przebudowę ciągów pieszych, przebudowę przejścia dla pieszych, przebudowę oświetlenia z linią zasilającą, przesunięcie lam doświetlających przejście dla pieszych, przebudowę instalacji teletechnicznej; na ulicy Rynek: przebudowa skrzyżowania – wjazd na ulicę Niepodległości, wykonanie nowych miejsc postojowych. Koszt tego zadania to ok. 646.368,02 zł brutto. Prace według wstępnych założeń, miały zakończyć się do 31 maja 2023r.

 

M.Przybylska

 

Komentarze

+8

Guest

Miała być następna okazja do przecięcia wstęgi przez włodarzy a tu klops jak zwykle:) Ile ta pomyłka będzie kosztowała nas podatników?
+12

Guest

A tej zatoczki nie można było zaplanować na rynku od strony Niepodległości ... tak przesunąć w stronę Gorzowa o jakieś 95 metrów - i taniej i bez kolizji?...
+21

Guest

To może jak się nic nie dzieje,to chociażby ławki pod daszkiem naprawić,gdzie autobusy się zatrzymują,czy ci którzy sprzątają naprawdę nie widzą tego .Wystarczy tylko chęci ,no ale oni nie muszą stać na przystanku
+13

Guest

A co dalej z tym skateparkiem?? ogrodzenie z zakazem wejścia zniszczone a budowla juz pomazana, dzieciaki biegaja i skacza na nie odebranym terenie..
+25

Guest

Przy projektowaniu skateparku projektant "zapomniał" o barierkach ochronnych, koszt 100 tyś. zł ponieśli mieszkańcy bo gmina honorowo wzięła na siebie koszty poprawki, przy projektowaniu zatoczek znowu nawalił projektant, pomijając kłopot komunikacyjny interesuje mnie czy koszty znowu burmistrz weżmie na gminę czy jednak projektant zapłaci za wszelkie komplikacje z własnego ubezpieczenia? Czas pociągać do odpowiedzialności za wyprodukowane buble!
+63

Guest

Czy uda się w Barlinku ukończyć choć jedną inwestycję w terminie ? !
Czy nie ma w urzędzie ludzi, którzy potrafią przygotować profesjonalnie założenia do planowanych zadań ?
Wcześniej sprawdzą, że trzeba przenieść wszelkie instalacje, zawrą umowy,aby oddać gotowy plac budowy.
Już to kiedyś podpowiadałem - nie potraficie, idźcie po naukę do Pełczyc.
To nie wstyd uczyć się od lepszych i skuteczniejszych !

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież