Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
URODZINY WISŁAWY SZYMBORSKIEJ

2 lipca 1923 roku, w Prowencie, koło Kórnika, w województwie Wielkopolskim urodziła się Kobieta, której świat jawił się czasem jako istny JARMARK CUDÓW.  Sto lat temu urodziła się Wisława Szymborska. Jej dzieła towarzyszą nam od lat, mimo że jej samej wieczny odpoczynek raczyła dać ziemia. Setne urodziny Pani Wisławy to dobry powód do świętowania.

 

REKLAMA

 

2 lipca 2023 zapraszam do Podgórza, małej wioski w województwie zachodniopomorskim na wernisaż plenerowej wystawy mozaik z wierszami Poetki, gry i zabawy poetyckie, spacer po pięknych okolicach Podgórza. Zaczynamy o 10:30 od rozmowy na temat mozaik i poezji, którą poprowadzi dziennikarka Radia Plus, Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk. Rozmowa będzie miała miejsce na placu zabaw w Podgórzu.

Zainteresowanych prosimy o wzięcie kapeluszy przeciwsłonecznych, parasoli i kocyka. Kolejny punkt programu to czytanie wierszy Noblistki. Każdy kto poczuje chęć zabrania głosu, proszony jest o wzięcie ze sobą tekstu. Na koniec pobawimy się w "Lepieje" i wyklejanie kolaży. Na miejscu zapewniamy materiały: papiery, nożyczki, kleje.

Podczas trwania wydarzenia przewidziany jest "podgórski stół", czyli mały poczęstunek ufundowany przez tych, którzy chcą coś upichcić i się podzielić. Jeśli nie chcecie nic przynosić, Wasza Szanowna obecność wciąż będzie mile widziana.

Podczas trwania wydarzenia zapraszamy na spacer po wsi i odszukanie wspomnianych mozaik na płotach, drzewach, (...)

 

Justyna Budzyn – nadesłane 

 

 

Komentarze

-1

Guest

Proszę tez zauważyć ze pisarka Wiesława Szymborską należała do PZPR i była gorliwa komunistka. Jej literatura nie była w całości "literatura piękna". Pisała wiersze wysławiające m.in. Lenina, Stalina. O tym należy pamiętać!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież