Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
0 1 1 1 1 1
PO CO NAM SZKOŁA? POROZMAWIAJMY.

Czym jest dla mnie dobra szkoła? Rodzice – uczniowie - nauczyciele – sojusznicy czy oponenci? Szkoła - pomaga czy przeszkadza w rozwoju dziecka? Jaka szkoła pomaga w odnalezieniu i rozwijaniu pasji dziecka? Jakiej szkoły chcemy dla naszych dzieci? Jaka szkoła jest miejscem przyjaznym dziecku? Czy prawdą jest, że dzieci wraz z rozpoczęciem szkoły przestają lubić się uczyć?

 

REKLAMA

Szukając odpowiedzi na te i inne pytania, które sobie często stawiamy, w trakcie spotkania podzielimy się własnymi przemyśleniami w temacie.  Spotkanie odbędzie się w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku (ul. Leśna 1) 26 września 2023 o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Barlinka i okolic, którym temat szkoły i edukacji nie jest obojętny. Liczymy na różne spojrzenia na ten temat, dlatego zapraszamy zarówno uczniów jak i rodziców, nauczycieli oraz wszystkie osoby, którym temat szkoły i edukacji jest bliski. Z jednej strony, w tym ważnym temacie każdy z nas może poczuć się niejako ekspertem, ponieważ wszyscy chodzimy lub kiedyś chodziliśmy do szkoły. Mamy swoje własne doświadczenia. Z drugiej strony często prezentujemy odmienne poglądy i wizje tego, czym dobra szkoła być powinna i jaka jest jej rola w życiu każdego z nas i jednocześnie całej społeczności.

Po wakacyjnej przerwie wracamy z cyklem "dobrych rozmów", podczas których w atmosferze wzajemnego szacunku porozmawiamy na różne nurtujące naszą społeczność  tematy. Czym jest dobra rozmowa? Cytując autorów projektu „jak rozmawiać”, w ramach którego odbywają się te spotkania: to taka rozmowa, „która inspiruje, pozwala zadawać pytania podyktowane ciekawością a nie chęcią przekonania do swoich racji, stwarza okazję do zrozumienia innych punktów widzenia, zobaczenia ważnych dla nas spraw z innej perspektywy.”

Już dziś zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tych rozmowach.

Harmonogram wydarzeń:

Szkoła. Po co nam to? Porozmawiajmy.

termin: 26.09.2023 godz. 18.00 - 20.00
miejsce: ECS, ul. Leśna 1, Barlinek

 

Młodzież w Barlinku. Jakie są potrzeby młodych ludzi i w jaki sposób mogą realizować je w naszym mieście? Porozmawiajmy.

termin: 30.09.2023 godz. 16.00 - 18.30
miejsce: Barlinecki Ośrodek Kultury, ul. Podwale 9, Barlinek

 

Zwierzęta pozaludzkie. Przyjaciele? Pomocnicy? Podmioty czy przedmioty? Porozmawiajmy.

termin: 05.10.2023 godz. 17.30 - 20.00
miejsce: ECS, ul. Leśna 1, Barlinek

 

Gry komputerowe czy czytanie? Jazz czy piosenka biesiadna? Czym jest dla nas kultura? Porozmawiajmy.

termin: 12.10.2023 godz. 17.30 - 20.00
miejsce: ECS, ul. Leśna 1, Barlinek

 

Organizatorkami wydarzeń jest nieformalna grupa w składzie:

  • Agnieszka Nikoliszyn Granatowska (Stowarzyszenie “Włóczykijki”)
  • Justyna Klimek (Fundacja “Przyjaciele Czterech Łap”)
  • Elżbieta Smoczyk (Stowarzyszenie “Plantacja Wyobraźni MDK”)

Formalnym partnerem programu jest Stow. Plantacja Wyobraźni MDK”. Więcej o projekcie dowiesz się na stronie: jakrozmawiac.org.pl

Spotkania odbywają się w ramach projektu “Jak rozmawiać? Wspieranie umiejętności informacyjnych jako podstawowej kompetencji świadomego obywatelstwa w demokracji uczestniczącej", realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

 

Organizatorzy - nadesłane

 

 

 

Komentarze

+3

Guest

Cytuję Guest:
Wystarczy większość w parlamencie i wszystko można zmienić. Nawet zamknąć szkoły, które w niedługim czasie i tak się zamkną z braku kadry.

Jeśli będą zamykane to prędzęj z braku dzieci.
+2

Guest

Wystarczy większość w parlamencie i wszystko można zmienić. Nawet zamknąć szkoły, które w niedługim czasie i tak się zamkną z braku kadry.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież