Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
LOKOMOTYWY I STARE SAMOCHODY – ZAPRASZAMY DO LUBIANY

Automobilklub Stargard oraz sołtys Lubiany Ryszard Kwieciński, zapraszają na Rajd Turystyczny Szlakiem Dębów II runda o Puchar Pomorza Zachodniego. Rajd rozpocznie się 16 września o godz. 9.00 w Dolicach, a my zapraszamy Was do Lubiany Pyrzyckiej, gdzie spotkacie uczestników wydarzenia.

 

REKLAMA

 

Punktualnie o godz. 11.00 w prywatnym skansenie kolejowym, będziecie mogli podziwiać stare, zabytkowe samochody, ale i nie tylko. Pamiętacie nasz materiał o Ryszardzie Kwiecińskim, pasjonacie kolei? To on wyremontował stary dworzec w Lubianie, który od kilku lat jest niezwykłą atrakcją turystyczną.

 

 

Oprócz dworca, możecie tam podziwiać parowóz, elektrowóz i pewien skrywający swoją historię samochód. Zapraszamy Was do Lubiany i tamtejszego skansenu kolejowego w najbliższą sobotę 16 września o godz. 11.00.

 

Organizatorzy - nadesłane

 

 

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Lubiana Pyrzycka to nazwa stacji kolejowej(byłej), miejscowość nazywa się poprostu Lubiana. Dlaczego Pyrzycka? Może dlatego że stacja jest na linii do Pyrzyc.

nie, jest na linii z Choszczna do Barlinka i kiedyś jeszcze do Strzelec Krajeńskich

Guest

Lubiana Pyrzycka to nazwa stacji kolejowej(byłej), miejscowość nazywa się poprostu Lubiana. Dlaczego Pyrzycka? Może dlatego że stacja jest na linii do Pyrzyc.
+4

Guest

Cytuję TBM58:
Ja w kwestii formalnej.Czy ktos wie dlaczego Lubiana jest Pyrzycka?

Tego nikt nie wie teraz ale przystanek kolejowy w Mielęcinie koło Pyrzyc nosił nazwę Mielęcin Myśliborski. Taka logika PKP :)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież