Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
4.6 1 1 1 1 1 Ocena 4.60 (5)
SPORTOWY TRENING Z MAŁGORZATĄ GLINKĄ

Przed rokiem w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Jeziornej gościła znakomita kajakarka, multimedalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, Anna Puławska. Tym razem – w najbliższy czwartek 26 października br. o godz. 10.00 – do obiektu tego zawita ikona polskiej, kobiecej siatkówki, zdecydowanie najlepsza w jej historii i najbardziej utytułowana zawodniczka, Małgorzata Glinka -Mogentale.

 

REKLAMA

 

Pobyt Mistrzyni w Barlinku związany jest z organizacją w tym dniu projektu „Akademia Orłów Sportu Siatkówki 2023”, której podstawowym, flagowym zadaniem jest promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci. Cele te zostaną dopełnione uśmiechem i niezapomnianymi wspomnieniami z tego sportowego święta, a będą także inspiracją do kontynuowania przygody z siatkówką. Do udziału w tym niepowtarzalnym i atrakcyjnym wydarzeniu, miejscowych uczniów zaprosiła Fundacja „ORŁY SPORTU” z Pucka wraz z fundacją „GLINKA ACADEMY”, a wsparcia finansowego udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Kolejny już raz ogólnopolski projekt sportowy dla najmłodszych trafił do Barlinka za sprawą animatorów sportu z „orlika” przy ul. Leśnej, Marka Kurzawskiego oraz Mirosława Jankowskiego, którzy są odpowiedzialni za koordynację tego wydarzenia w Barlinku.

W „Akademii Siatkówka 2023” wystartują dziewczynki i chłopcy z klas szóstych barlineckich szkół podstawowych: SP – 1, SP – 4, SP Mostkowo, SPN „BRATEK” oraz NSP „RADOSNA”. Ogółem ok. 160-ciu milusińskich sportowców weźmie udział w zajęciach, gdzie dominować będą akcenty siatkarskie. Program lekcji obejmuje między innymi: berek siatkarski, podawanie piłki górą i dołem, prawo i lewostronnie, odbijanie piłki przez siatkę górą i dołem, sztafeta z piłkami oraz wyścigi piłek w kole.

Czwartkowa impreza rozpocznie się uroczystym otwarciem, po którym Mistrzyni rodem z Warszawy opowie o swojej siatkarskiej karierze (m.in. dwa razy wywalczyła z reprezentacją Polski złote medale Mistrzostw Europy oraz dwa razy z drużynami klubowymi sięgnęła po najwyższe laury w siatkarskiej Lidze Mistrzyń). Małgorzata Glinka będzie również odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów, po czym przeprowadzi z nimi dynamiczną rozgrzewkę przed przystąpieniem do ćwiczeń na poszczególnych stacjach. Tam wspomagać będą ich nauczyciele w-f i młodzieżowi wolontariusze. Dla wszystkich uczestników siatkarskiego treningu przewidziany jest pamiątkowy medal oraz atrakcyjne gadżety sportowe. Na koniec zajęć dziewczęta i chłopcy będą mieli okazję zdobyć autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z jedną z najlepszych siatkarek świata.

Oczywiście po takim wielkim wysiłku i nie mniejszych emocjach, odbędzie się pizzowy posiłek, gdzie nie zabraknie napoi, owoców i słodkich rarytasów.

 

A.K. - nadesłane

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież