Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
2.1136363636364 1 1 1 1 1 Ocena 2.11 (44)
MICHAŁ ANTOSIEWICZ – AKTYWNA I PRZYJAZNA GMINA

Szanowni Państwo, nieuchronnie zbliżają się wybory samorządowe. Już 7 kwietnia 2024 staniemy wszyscy przed urnami wyborczymi, gdzie postawimy znak „X” przy nazwiskach osób, którym powierzymy nasze lokalne sprawy oraz decyzje co do kierunku rozwoju naszej „Małej Ojczyzny” jaką jest Gmina Barlinek.

W ostatnich wyborach samorządowych jakie odbyły się w 2018r., dzięki Państwa poparciu miałem ogromną przyjemność, a przede wszystkim wielki zaszczyt reprezentować Państwa jako Wasz Radny w Radzie Miejskiej w Barlinku.

W trakcie mijającej kadencji jako Państwa przedstawiciel zabierałem głos w wielu istotnych dla Państwa sprawach m.in. w sprawie funkcjonowania szpitala, realizacji w gminie Karty Dużej Rodziny w jednostkach gminnych m.in. Barlineckim Ośrodku Kultury, zatrudnienia brakującego lekarza pediatry w ośrodku zdrowia, uciążliwości związanej z wpływem zakładów pracy na jakość powietrza i środowisko.

Wszystkie złożone prze ze mnie w trakcie kadencji wnioski, zapytania czy interpelacja (a było ich 133) oraz odpowiedzi na nie złożone m.in. przez Burmistrza Miasta Barlinek, możecie Państwo sprawdzić pod adresem/linkiem.

Spośród złożonych wniosków udało się zrealizować m.in.:

 • Wybudowanie skateparku,
 • Wykonanie dwóch przejść dla pieszych przy SP nr 4,
 • Rozpoczęto budowę parkingu przy szpitalu,
 • Oznakowano niebezpieczne zakręty w drodze do Pełczyc znakami kierunkowymi,

 

 

Jednocześnie w ramach pełnienia funkcji radnego wsparłem szereg inicjatyw społecznych m.in. przy zakupie urządzeń na plac zabaw, zakupy sprzętu sportowego do gminnych klubów sportowych oraz postawienie „DUŻYCH SERC”.

Sylwetka Michała Antosiewicz Radnego Rady Miejskiej w Barlinku z okręgu nr 8 - ul. 11 Listopada nr 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, ul. Elizy Orzeszkowej, ul. Marii Konopnickiej, ul. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Aleksandra Fredy i ul. Romany Kaszczyc.

Jak większość mieszkańców Barlinka, jestem z nim związany od urodzenia tj. przeszło 40 lat, gdzie wraz z małżonką Agnieszką wychowujemy dwójkę naszych synów: Miłosza i Łukasza. Tu uczęszczałem do SP nr 4 oraz Technikum Mechanicznego, gdzie w trakcie nauki dwukrotnie byłem stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Po ukończonych studiach wyższych podjąłem pracę w naszym mieście, gdzie aktualnie zajmuję się zarządzaniem nieruchomościami w GBS Nieruchomości Sp. z o.o. oraz sprawuje funkcje Inspektora BHP. Dużo satysfakcji sprawia mi rozwiązywanie problemów społeczności lokalnej oraz pomaganie innym, chociażby poprze zainicjowanie stawiania „DUŻYCH SERC” na nakrętki, których zawartość pomaga osobom niepełnosprawnym. Jako trener UEFA ¨B¨, a przede wszystkim, pasjonat piłki nożnej jestem trenerem naszej gminnej drużyny jaką jest ISKRA Lutówko.

 

 

Decyzja  moja o ponownym kandydowaniu/ubieganiu się o mandat radnego z okręgu nr 8 z KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI, w którym zarówno Państwo jak i ja mieszkamy, wynika z chęci dalszej pracy na Państwa rzecz, jak również całego miasta i gminy Balinek poprzez realizację zgłaszanych przez Państwa oczekiwań co do funkcjonowania naszego miasta na organizowanych przeze mnie w ramach pełnienia mandatu radnego cyklicznych spotkaniach m.in. w przedszkolu miejskim przy ul. Kombatantów, tj.:

 • Poprawa funkcjonowania Szpitala,
 • Dbałości o otoczenie poprzez monitorowanie wpływu zakładów pracy na jakość powietrza i środowisko,
 • Wprowadzenie płatności za żłobek uzależnionej od ilości uczęszczanych dni przez dziecko,
 • Utworzenie dodatkowych przystanków dla MiniBusa m.in. na ul. Przemysłowej oraz Słowackiego,
 • Modernizacja obiektów sportowo-rekreacyjnych m.in. plaży miejskiej, obiektów przy stadionie miejskim (korty) oraz budowa drogi wraz z zapleczem przy Euroboisku,
 • Budowa lub adaptacja miejsca na imprezy lokale (amfiteatr),
 • Poprawa i rozbudowa infrastruktury drogowej w tym chodników,
 • Budowa i modernizacja przejść dla pieszych m.in., na ul. 11 Listopada (przejście dzieci między SM „DOM” a SM „PIAST”),
 • Modernizacja boisk sportowych na terenach wiejskich w Lutówku i Płonnie,
 • Rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez orientacje sportową w postaci stworzenia m.in. Zielonych Punktów Kontrolnych,
 • Zakup trybun teleskopowy do SP nr 1 w Barlinku,
 • Zwiększenie bezpieczeństwa na osiedlach, ulicach, w parkach, a przede wszystkim placach zabaw oraz w okolicach,
 • Kontynuacja rozpoczętych w tej kadencji spotkań z Państwem nie tylko przy okazji wyborów.

Dlatego gorąco zachęcam, do wzięcia udział w nadchodzących wyborach samorządowych oraz proszę o Państwa głos. Razem możemy zrobić jeszcze więcej!

 

Z wyrazami szacunku

Michał Antosiewicz

 

Sfinansowane ze środków KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI.