Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
2.25 1 1 1 1 1 Ocena 2.25 (4)
REMONT DROGI KRZYNKA – PŁONNO

W wakacje ubiegłego roku, w siedzibie Starostwa Powiatu Myśliborskiego, podpisana została umowa z wykonawcą zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2116Z od miejscowości Krzynka do miejscowości Płonno”.

 

REKLAMA

  

Umowa, opiewająca na kwotę 3.284.517,47 zł  brutto, obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 2116Z na odcinku o łącznej długości 1,220 km. Prace prowadzone są od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 156 (od miejscowości Krzynka) do wjazdu do miejscowości Płonno. W ramach robót zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej, przebudowę zjazdów, budowę chodnika oraz odtworzenie systemu odwodnienia drogi. Termin zakończenia zadania, ustalono na 21 lipca 2024 roku.

Zajrzeliśmy na miejsce prowadzonych prac. Widać, że w większości są one już wykonane. Na całym zaplanowanym do przebudowy odcinku, jedzie się już bardzo dobrze. Niestety za znakiem „Płonno” jest już nieco gorzej, jak po serze szwajcarskim. Na realizację tego zadania uzyskano dofinansowanie w wysokości 1.576.841,69 zł. w ramach  „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”.  Pozostała wartość zadania finansowana jest z budżetu Powiatu Myśliborskiego.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież