Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
3.625 1 1 1 1 1 Ocena 3.63 (16)
KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

Zapraszamy Państwa na wybory. 7 kwietnia wybierać będziemy radnych do rad gminnych, miejskich, do rad powiatowych i do sejmiku wojewódzkiego. Wybierzemy też wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.

Jesteśmy bezpartyjny, nie jesteśmy związani z żadną partią polityczną. Tworzymy powiatową strukturę Ogólnopolskiej Koalicji Samorządowej (oksamorzad.pl). Promujemy ideę samorządności jako podstawy rozwoju lokalnej społeczności, w trosce o wolność oraz społeczną odpowiedzialność. Jeden, wspólny głos. Przyświeca nam hasło: „Daleko od polityki, blisko mieszkańców”. To nie tylko hasło. Kandydujemy z ramienia Koalicji Samorządowej, koalicji sprawdzonych ludzi, samorządowców, ludzi godnych zaufania. Jesteśmy przekonani, że aktywność społeczna i zawodowa daje możliwość oddziaływania na otaczający nas świat, wpływanie na niego, kreowanie nowej rzeczywistości. Ale także budowanie więzi, więzi i relacji międzyludzkich. Ogólnopolska Koalicja Samorządowa OK Samorząd jest ogólnopolskim związkiem organizacji samorządowych i zrzesza stowarzyszenia, organizacje i inne osoby prawne.

Głównym celem Koalicji jest:

  1. propagowanie idei samorządności jako podstawy rozwoju lokalnej społeczności, której głównym podmiotem są mieszkańcy,
  2. działanie na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego,
  3. wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego miast i wsi.

Dnia 20 marzec 2024 r. w Szczecinie (Hala Netto Arena, ul. Szafera), odbyła się Ogólnopolska Konwencja Koalicji Samorządowej OK Samorząd. Podczas Konwencji zaprezentowaliśmy najważniejsze założenia programowe opracowane wspólnie z mieszkańcami. Nad całością czuwał Zespół Programowy pod przewodnictwem prof. Bartosza Taszka z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Program stworzyliśmy wokół najważniejszych dziedzin: Zdrowie, Edukacja, Samorządność i decentralizacja, Finanse publiczne, Jakość życia, Transport publiczny, Ekologia.

Powiatowy pełnomocnik wyborczy Koalicji Samorządowej OK Samorząd - Waldemar Wójtowicz, skutecznie zarejestrował do rady powiatu w Myśliborzu kandydatów z trzech okręgów wyborczych (okręg nr 1- gmina Barlinek, okręg nr 2- gminy Dębno i Boleszkowice, okręg nr 3- gminy Myślibórz i Nowogródek Pomorski). Przedstawiamy Państwu kandydatów z okręgu nr 1- z gminy Barlinek (w kolejności występowania na kartach do głosowania):

  1. Waldemar Wójtowicz
  2. Radosław Kłoda
  3. Oktawia Paluch
  4. Hubert Klimczak
  5. Elwira Wysoczańska
  6. Roman Lachowicz
  7. Katarzyna Siewiera

Konstytucja w preambule odnosi się zarówno do osób wierzących , jak i do osób nie podzielających tej wiary, a jednak uznających uniwersalne wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna.

W poszanowaniu poglądów jednych i drugich zwracamy się do Państwa z prośbą o poświęcenie nam chwili uwagi. Znamy dobrze problemy lokalnej społeczności. Dlatego chcemy przyjąć na siebie kolejną rolę- rolę radnego powiatu myśliborskiego. Dlaczego?- bo tu mieszkamy. Tu jest nasza rodzina, nasz dom, nasi przyjaciele. Tu się realizowaliśmy i realizujemy zawodowo, czy to w działalności gospodarczej, czy społecznej. Wciąż jesteśmy pełni energii.

Startujemy, aby razem z Wami móc wpływać na podejmowane decyzje dotyczące nas wszystkich. Wiele osób mówi, że polityka go nie interesuje. Ale, uwierzcie, polityka interesuje się Wami. Dostrzegacie to na pewno tuż przed wyborami. Ale polityka to edukacja, wasze dzieci podlegają obowiązkowi szkolnemu, a jaka to jest szkoła, o tym decydują politycy. Polityka to zdrowie, jak wygląda czy jak powinna wyglądać służba zdrowia/służba medyczna, o tym czy będzie Szpital, czy też nie- o tym też decydują politycy.

A polityka społeczna? Już nawet to określenie wskazuje, że jest to polityka. Drogi, ich stan techniczny, komunikacja, inwestycje- te i wiele innych obszarów naszego życia podlegają decyzji urzędniczej. Chcemy w waszym imieniu mieć wpływ na te decyzje.

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli obdarzycie nas swoim zaufaniem i w dniu wyborów samorządowych – 7 kwietnia- swój głos oddacie na kandydatów Koalicji Samorządowej OK Samorząd- (OK w nazwie oznacza Ogólnopolska Koalicja, ale odczytujmy to jako Samorząd jest OK, ludzie z naszego Komitetu są OK, są ludźmi godnymi zaufania)- lista numer 11

Naszym, a myślę, że i państwa kandydatem do Sejmiku województwa zachodniopomorskiego jest sołtys Dziedzic- Emanuel Wysoczański (prezes PSS w Barlinku) / pozycja 6 na liście nr 7.

 

Dziękuję.

Waldemar Wójtowicz

 

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD 

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy Koalicja Samorządowa OK Samorząd.