Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
1.8 1 1 1 1 1 Ocena 1.80 (5)
JUBILEUSZ 25. LECIA POWIATU MYŚLIBORSKIEGO

W dniu 22 marca 2024 roku, w malowniczym Pałacu w Dolsku, odbyła się uroczysta gala upamiętniająca 25. rocznicę powstania Powiatu Myśliborskiego. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło wielu zaproszonych gości.

Swoją obecnością zaszczycili nas: wcześniejsi włodarze powiatu, w tym Starosta I kadencji Jan Baranowicz, radni wszystkich kadencji, burmistrzowie, przewodniczący rad gmin. przedstawiciele; inspekcji i straży, instytucji, jednostek organizacyjnych powiatu, a także kadra kierownicza Starostwa Powiatowego w Myśliborzu.

Podczas uroczystości głos zabrali gospodarze uroczystości: Starosta Myśliborski Andrzej Potyra i Przewodniczący Rady Powiatu w Myśliborzu Robert Dudek oraz Starosta Powiatu I kadencji  Jan Baranowicz.

Starosta Myśliborski Andrzej Potyra w swoim przemówieniu podsumował 25 lat działalności samorządu powiatowego, podkreślił również znaczenie współpracy i jedności w budowaniu silnego i prężnego Powiatu Myśliborskiego.

Podsumował trudną, ale pełną sukcesów drogę, którą przeszliśmy jako samorząd. Przez lata pracy, wspólnych wysiłków i zaangażowania wszystkich samorządowców, nasz powiat osiągnął wiele. Starosta przywołał liczne sukcesy w dziedzinach takich jak edukacja, pomoc społeczna, ochrona zdrowia i infrastruktura, które stanowią dowód na to, jak daleko doszliśmy jako wspólnota.

Ważnym elementem przemówienia było również wyrażenie podziękowania za dotychczasową współpracę wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozwoju naszego powiatu. Starosta podkreślił znaczenie jedności, współpracy i zaufania, które pozwoliły osiągnąć wszystkie sukcesy. Bez wysiłku i zaangażowania wszystkich samorządowców oraz mieszkańców osiągnięcia nie byłyby możliwe.

Jego słowa stanowiły zarówno podsumowanie dotychczasowych osiągnięć, jak i zachętę do dalszej pracy na rzecz rozwoju naszego powiatu.

Przemówienie Przewodniczącego Rady Roberta Dudka stanowiło wyraz uznania dla trudu i zaangażowania wszystkich radnych, którzy przyczynili się do rozwoju społeczności samorządowej  na przestrzeni tych 25 lat. Odniósł się do pracy i poświęcenia, jakie włożyli radni, podejmując trudne decyzje i wyzwania mające na celu dobro powiatu.

Jego słowa nie tylko oddawały szacunek pracy wszystkich radnych, ale również stanowiły zachętę do dalszej współpracy i zaangażowania wszystkich na rzecz dobra wspólnoty.

Natomiast Starosta I kadencji Jan Baranowicz,  w swoim przemówieniu  powrócił do lat, kiedy to powiat zmagał się z licznymi wyzwaniami związanymi z organizacją nowo powstałego powiatu. Przypomniał o trudnościach, jakie musiał pokonać, oraz o determinacji i zaangażowaniu, jakie włożył w budowanie naszej wspólnoty od podstaw.

Uroczystość ta była również okazją do uhonorowania radnych wszystkich kadencji, zaproszonych gości, przyjaciół i współpracowników.

Starosta Myśliborski i Przewodniczący Rady Powiatu w Myśliborzu z okazji jubileuszu 25. lecia Powiatu Myśliborskiego wręczyli okolicznościowe medale.

 

Dyplom z okazji 25 Lecia Powiatu Myśliborskiego.

 

W trakcie uroczystości nie zabrakło również miejsca na wyróżnienie tych, którzy szczególnie przyczynili się do promocji i rozwoju Powiatu Myśliborskiego w 2023 roku.

Starosta Myśliborski Andrzej Potyra wręczył Laureatom prestiżowe wyróżnienie promocyjne - "Złoty Żagiel". To symboliczne wyróżnienie stanowi dowód uznania dla ich wysiłku, zaangażowania oraz pasji w kształtowaniu wizerunku i rozwoju naszego regionu.

 

 

Laureaci Złotego Żagla 2023:

  • BARLINEK INWESTYCJE Sp. z o.o.  - kategoria gospodarcza
  • FEELING DANCE GROUP z Barlinka - kategoria kulturalno-sportowo-oświatowa
  • ZAKWAS BURACZANY Z DĘBNA Aneta i Stanisław Dobropolscy – kategoria produkt turystyczny
  • Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych POMOCNA  DŁOŃ  w Myśliborzu - kategoria osobowość Powiatu Myśliborskiego
  • Koła Gospodyń Wiejskich w Różańsku za organizację IV Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego –  Inwazja Kobiecej Mocy – wydarzenie roku 2023

 

Wszystkim Laureatom gratulujemy!

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Feeling Dance Group

 

ZAKWAS BURACZANY Aneta i Stanisław Dobropolscy

 

Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych POMOCNA  DŁOŃ  w Myśliborzu

 

Koła Gospodyń Wiejskich w Różańsku

 

Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem.