Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
WĄTPLIWOŚCI W SPRAWIE ZNAKÓW

Jeden z naszych czytelników twierdzi, że dwa znaki drogowe ustawione na ul. Niepodległości, wprowadzają w błąd kierowców. Według niego, stosując się do nich, jadąc w kierunku Rynku od strony Ronda NSZZ Solidarność, nie można skręcić w prawo, aby wjechać na Rynek.

 

REKLAMA

 

W drugą stronę, jadąc od Ronda Bankowego w kierunku Urzędu Miejskiego, nie wolno skręcić w ulicę Armii Polskiej. Dodajmy, że znaki „Nakaz jazdy prosto” (C5), pojawiły się w momencie rozpoczęcia inwestycji, budowy parkingów w pobliżu UM.

Poprosiliśmy o wyjaśnienie wątpliwości Wydział Komunikacji w starostwie powiatowym w Myśliborzu, który takie ustawienie znaków zaaprobował. W odpowiedzi otrzymaliśmy fragment Rozporządzenia Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 roku, w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

 

„Znak C-5 umieszcza się na skrzyżowaniach w szczególności, jeżeli:

  • skręcanie pojazdów w prawo i w lewo utrudnia w znacznym stopniu ruch pieszych,
  • natężenie ruchu pojazdów na drodze poprzecznej jest znaczne i skręcanie w tę drogę byłoby utrudnione lub zagrażałoby bezpieczeństwu,
  • na drodze poprzecznej ruch został zamknięty znakami B-1 lub B-2.

Znak C-5 stosuje się też na drodze dochodzącej do drogi poprzecznej, jeżeli kąt między osiami obydwu dróg lub pomiędzy osią drogi dochodzącej a krawędzią jezdni drogi poprzecznej jest mniejszy od 20°.

Poza skrzyżowaniami znak C-5 stosuje się w miejscach krzyżowania się kierunków ruchu, jeżeli konieczne jest wyeliminowanie skręcania pojazdów, np. skręcania w lewo do obiektów przydrożnych, stacji paliw itp.

Znaki, o których mowa w ust. 1, (znaki mówiące o jeździe w określonym kierunku, w tym znak C5 - nakaz jazdy prosto) obowiązują na najbliższym skrzyżowaniu lub w miejscu, gdzie występuje możliwość zmiany kierunku jazdy.”

 

Podsumowując, znaki widoczne na zdjęciach, dotyczą tylko tych, którzy chcieliby skręcić w dawny wjazd do UM. W innym przypadku, skręt w ulicę Armii Polskiej i na Rynek jest dozwolony.

 

Jacek Słomka

 

 

Komentarze

Guest

Witam.Interpretacja znaku drogowego C5 nakaz jazdy prosto jest zgodna z ustawa o znakach i sygnałach drogowych.Starostwo Powiatowe w Mysliborzu postawilo ten znak w rejonie budowy.Z komentarzy wynika,ze na najblizszym skrzywaniu mozna skrecic w lewo bądz w prawo.Chce powiedziec jasno ,ze nie mozna skrecuc ani w lewo ani w prawo.Dlaczego?Trzeba zadac sobie pytanie?co odwoluje znaj C5 a mianowicie "Skrzyżowanie"Czyli wniosek jest prosty musimy jechać na wprost.Wydaje mi sie,ze starostwo w Mysliborzu nie posiada projektu dot.organizacji ruchu drogowego.Taki projekt powinien byc zatwierdzony przez Komende policji w Mysliborzu.Smiem podejrzewac ,ze nikt z osob odpowiedzialnych za oznakowanie nie pofatygowal sie do Barlinka.Mowiac krotko tego znaku C5 wogole tam nie powinno byc.A jak juz postawili to zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktory w sprawie szczególowych warnkow technicznych dla znakow drogowych i sygnałow drogowych znak drogowy pionowy w tym przypadku C5 powinien byc o klasę wielkosci wyzsze niz istniejace.W rejonie budowy powinna znajdowac sie tablica informacyjna ze znakiem drogowym A14 skierowanym w kierunku robot drogowych,a ponadto na bramie wjazdowej wystarczy postawic znak drogowy B1 zakaz ruch w obu kierunkach z tabliczka nie dotyczy pojazdów budowy lub znak drogowy B2 zakaz wjazdu.W takim oznakowsniu jaki jedt znak C 5 nie wolno skrecic.

Guest

znam ciekawsze do zastosowania w tym miejscu np Zakaz ruchu. Ale łatwiej namiesza na głównym ciągu niż pomyśleć przy wjeździe do posesji. Komuś coś...?
-8

Guest

Cytuję Guest:
Tylko że dawny wiazd do UM to nie skrzyzowanie tylko wiazd na posesje UM

Poza skrzyżowaniami znak C-5 stosuje się w miejscach krzyżowania się kierunków ruchu, jeżeli konieczne jest wyeliminowanie skręcania pojazdów, np. skręcania w lewo do obiektów przydrożnych, stacji paliw itp.

Czytanie ze zrozumieniem ;)
+11

Guest

Na górnej przy sklepie zoologicznym nie ma znaku zakazu wjazdu(w lewo w stronę schodów do boku)już parę miesięcy ,jest nakaz jazdy w prawo a i tak ludzie jeżdżą w lewo może ktoś by coś z tym zrobił

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież