Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
2.9090909090909 1 1 1 1 1 Ocena 2.91 (22)
POMIAR PRĘDKOŚCI STAŁ SIĘ FAKTEM

Odcinkowy pomiar prędkości na DW 151 na odcinku Barlinek – Łubianka, 05 kwietnia rozpoczął pracę. Łączna długość odcinka, na którym prowadzony jest pomiar wynosi 7,8 km.

 

REKLAMA

Tak dla przypomnienia napiszemy, że pierwsza z bramownic, zlokalizowana jest w okolicach osady Brynka, a druga w miejscowości Łubianka. Wstępnie, urządzenie miało zacząć działać w wakacje ubiegłego roku, jednak czekało na podłączenie zasilania. Teraz zostało już włączone, a znaki zostały odsłonięte.

Jak działa system? Pierwsza bramownica postawiona na danym odcinku zarejestruje nasz wjazd, druga wyjazd. Prędkość będzie analizowana na podstawie czasu wjazdu i wyjazdu. Jeśli jedziemy przepisowo, zdjęcia naszego pojazdu zostaną usunięte z bazy. Jeśli nie, dostaniemy mandat. Tak w skrócie, możemy opisać działanie odcinkowego pomiaru prędkości.

 

M.Przybylska

 

 

 

Komentarze

-5

Guest

Za to motocykliści mogą jeździć ile fabryka dała !!! System rejestruje tylko tablice pojazdów nadjeżdżających a motocykle mają tablice tylko z tyłu. Ale będą szlaczki trzaskać pomiędzy samochodami !
+4

Guest

Czyli piraci jadący z Barlinka do Karska lub odwrotnie będą bezkarni bo na tym skrzyżowaniu nie ma bramek ,czyli znów wydane pieniądze publiczne dla wybranych. Logiki w tym odcinkowym pomiarze prędkości nie ma.

Guest

Cytuję Guest:
Ciekawe czy analizuje jak ktoś jedzie z przyczepą

Nowe systemy rozpoznają czym jedziesz, z przyczepą nie wiem czy rozpozna bo i tak masz max 90, ale TIR ma już mniej bo 80 ;)
+7

Guest

Czyli czysto teoretycznie jak jakiś kierowca jedziecie średnią prędkością 150km na h na tym odcinku a w połowie drogi stanie na fajkę i dojedzie do końca z tą sama prędkością nie dostanie mandatu ? Skoro prędkość jest liczona na podstawie czasu wjazdu i wyjazdu.
+14

Guest

Tak jak już było wpomniane przez czytelnika,również uważam, że stronę Krzynki powinny być jakieś kontrole,bądź barierki.
I co do pomiaru.
Uważam,że powinien również stać znak jaka prędkość obowiązuje,ponieważ mieszkańcy okolic wiedzą. Głównie chodzi mi np. o naszych zachodnich sąsiadów.
Jak dla mnie maszynka do zarabiania pieniędzy.
-4

Guest

Mandaty są od 101km/h. Według przepisów nie można wystawić mandatu za przekroczrnie prędkości do 10km/h z fotoradarów. Taki mandat (tj. 50zł i 1 pkt karny) może wystawić tylko policja. Można śmiało tempomat ustawić na 100km/h.
+4

Guest

Cytuję Guest:
Bez sensu to jest. Już lepiej było by zerwać asfalt I położyć kostkę brukową. I mandatów by nie było

Po co zrywać jak on sam odpada ?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież