Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)
W MUZEUM O ZABYTKACH

Zabytki dzielimy na ruchome i nieruchome. Czym są te pierwsze? To np. ołtarze, obrazy, malarstwo ścienne, rzeźby, urządzenia techniczne, instrumenty muzyczne. Te drugie to m.in. kościoły, pałace, kamienice, parki, aleje, osiedla, stare miasta, dzielnice.

 

REKLAMA

 

Zarówno o pierwszych jak i drugich, rozmawiano 11 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Barlinku. Prelekcję „Zabytki Pojezierza Myśliborskiego”, poprowadził kierownik gorzowskiej delegatury Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Błażej Skaziński. Jako przykłady, omawiano m.in. kaplicę Templariuszy w Chwarszczanach, kościoły w Dziedzicach, Barlinku, Golenicach, Sulimierzu, Głazowie, Strąpiu oraz bramy w Myśliborzu, dzwony, okoliczne dwory, pałace i folwarki. Było to spotkanie z cyklu Muzeum Cafe, organizowane przez Muzeum Regionalne w Barlinku.

  

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież