Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (3)
OBCHODY ''BARLINECKIEJ NIEZAPOMINAJKI'' 15 MAJA 2024

W tym roku świętujemy „Barlinecką Niezapominajkę” otwarciem Szlaku Barlineckiej Ceramiki im. Romany Kaszczyc. Rozpoczynamy tradycyjnie „Niezapominajkowym Rowerem”, który od godz. 10.00 będzie czekał ustawiony przy fontannie na Rynku Miejskim w Barlinku, dla wszystkich chętnych, którzy będą chcieli sobie zrobić niezapominajkowe zdjęcie.

  

REKLAMA

Następnie zapraszamy na wspólne przejście nowym szlakiem. Startujemy o godz. 17.00 z Europejskiego Centrum Spotkań, przy ul. Leśnej 1. Poszukaj z nami unikatowych dzieł sztuki w przestrzeni miejskiej, gdzie ceramika ożywia fasady budynków, ukrywa się w ogrodach i zadziwia swoją obecnością w postaci uroczych figurek. Poznaj tajemnice i historię naszego miasta, podążając śladami artystycznej ekspresji wśród ulicznych zakątków. Dołącz do naszej wyprawy i daj się porwać ekscytującej przygodzie! Na trasie znajdziemy prace lokalnych artystów ceramików, jak również prace uczestników plenerów artystycznych organizowanych przez Barlinecki Ośrodek Kultury.

Ostatnim punktem obchodów Barlineckiej Niezapominajki będzie Festyn Ceramiczno-Niezapominajkowy, który rozpocznie się o godz. 18.30 w ogrodach Barlineckiego Ośrodka Kultury, ul. Podwale 9. W programie znajdziecie prezentację Pracowni Ceramiki Unikatowej BOK. Nie zabraknie też emocji podczas rozstrzygnięcia konkursu na najładniejszą „Ciamarajdę ceramiczną”. Dla miłośników literatury przygotowaliśmy specjalne stoisko Biblioteki BOK -  czytajmy „Barlinecka Romę”. Uroczystość uświetnią wystąpienia Teatru Poezji Wiatrak „Wiatrak – natchniona weny dusza”.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, więc zapraszamy Was i Waszych bliskich do wspólnego świętowania!

Przyjdź, zobacz i zainspiruj się!

 

Autor: CIT - nadesłane

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież